fruit-1213041_640.jpg

Uczniowie grupy 0a od listopada 2020r. uczestniczą w 11 edycji ogólnopolskiego, prozdrowotnego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Program ma za zadanie upowszechnienie wiedzy wśród jego uczestników w zakresie wyrobienia prozdrowotnych postaw i nawyków, pozwalających cieszyć się lepszym zdrowiem, samopoczuciem i dłuższym życiem. 

Mimo kłopotów związanych z organizacją zajęć w czasie pandemii koronawirusa, udało nam się również zrealizować pełny zakres materiałów zaplanowanych przez organizatorów Projektu na sezon wiosenny. Dzieci poznały założenia tworzenia Piramidy Zdrowia, pozwalającej na budowanie zdrowej diety, eliminującej z naszych posiłków najmniej wartościowe produkty i te, których spożywanie w nadmiarze może negatywnie wpływać na stan zdrowia, kondycję i komfort życia. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak ważną rolę pełni woda w życiu człowieka, jak należy dbać, aby spożywać ją w odpowiedniej ilości (1,5 do 2 litrów dziennie). Bardzo cenną wiedzą jest także umiejętność rozpoznawania  zdrowych napojów (woda mineralna lub smakowa oparta na dodatku świeżych owoców jak np. plaster cytryny, pomarańczy) od napojów sztucznie barwionych i zawierających duże ilości cukru.

Aby wzmocnić przekaz idei projektu, również rodzice uczniów grupy 0a, zostali zaproszeni do grona jego uczestników, wspierając ich w dbaniu o odpowiednią dietę, ograniczenie spożywania słodyczy i fast foodów jak i również zaangażowanie się w rozwój aktywności ruchowej dziecka, pozwalający na właściwy rozwój organizmu, za co jako realizujące ten Projekt DZIĘKUJEMY!

                                Katarzyna Woźniak-Kopek, Karolina Prokop