Uczniowie klasy 2b i 3a byli uczestnikami XI edycji ogólnopolskiego projektu ph. „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser – Dudy. Celem projektu było: • wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych, • uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości, • podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. W realizacji projektu wspierali nas również rodzice uczniów, którzy starają się dbać o prawidłowy sposób odżywiania swoich pociech. Zadania konkursowe były realizowane w klasie oraz za pośrednictwem internetu w trakcie trwania nauki zdalnej. Podczas realizacji projektu nasze dzieci zdobywały nowe wiadomości, którymi chętnie dzieliły się ze społecznością szkolną poprzez: gazetki tematyczne, „kranik pełen wody”, ulotki dla uczniów z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz z ciekawymi przepisami na pyszne i zdrowe przekąski, desery czy napoje. Podsumowaniem projektu była pokonkursowa wystawa prac o zdrowym odżywianiu.

Magdalena Kaczor, Katarzyna Boczkiewicz, Beata Młodzik, Patrycja Szulada