22 lutego podczas wizyty u naszych przemiłych Pań w bibliotece szkolnej, uczniowie klasy 2b dowiedzieli się jak poukładane są książki na półkach i w katalogach, poznali także różne słowniki i encyklopedie, z których coraz częściej będą korzystać, wzbogacając swój język. Szczególną uwagę tego dnia poświęciliśmy poprawnej wymowie i kulturze naszych wypowiedzi. Język polski kryje w sobie wiele zagwozdek. Według rankingów znajduje się w czołówce najtrudniejszych języków na świecie. Odkrywanie językowych ciekawostek może być jednak niezwykle inspirujące. Nie tylko w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, ale każdego dnia zachęcamy do językowej dbałości i wzbogacania ojczystego słownictwa.

M. Kaczor, K. Boczkiewicz

 

images/Galeria/język_ojczysty_21/640_1.jpgimages/Galeria/język_ojczysty_21/640_2.jpg