Z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyły się konkursy literackie. Uczestniczyło w nich liczne grono młodych twórców. Byli to uczniowie klas: 5b , 6c , 6d , 7a , 7b , 7d . Zadaniem klas piątych było napisanie listu zachęcającego do przeczytania „Akademii pana Kleksa”. Uczniowie klas szóstych i siódmych zmierzyli się z trudną sztuką interpretacji  wybranego wiersza Jana Brzechwy. Wszyscy autorzy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i ciekawym ujęciem podjętych zadań konkursowych. 

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

W kategorii klas V
I miejsce - Maja Sicińska 5b

W kategorii klas VI- VII
I miejsce - Ernestyna Mastalerz 7d 
II miejsce - Julia Smużniak 6c
II miejsce - Amelia Wilanowska 6d 
III miejsce - Zofia Ogłoza 6d


Wyróżnienia :
Igor Majchrzak 6d
- Nadia Skibińska 7a
- Oliwia Wojtczyk 7b 

               Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów literackich!

                                                  Renata Janus, Edyta Jaros. Ewa Kiereś