balloons-1046658_1280.jpg

Jak doskonale wiecie nasza placówka co roku włącza się w obchody Światowego Miesiąca Wiedzy Na Temat Autyzmu, solidaryzując się w ten sposób z osobami dotkniętymi chorobami ze spektrum autyzmu. Wspólnie organizowane akcje pozwalają podnosić świadomość społeczną i wspierać osoby z autyzmem oraz ich rodziny.

W tym roku ze względu zaistniałą sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy niestety zamanifestować swojej solidarności niebieskimi ubraniami w szkole, czy pracy. Obchody Światowego Dnia Autyzmu przebiegały nieco inaczej niż to miało miejsce zazwyczaj. Nasi uczniowie wraz z opiekunami nie mogli pójść w niebieskim pochodzie ulicami Bełchatowa na znak naszej solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem ze względu na panującą sytuację pandemiczną w całym kraju. Jednakże nie zapomnieliśmy o tym, jakże ważnym Dniu Świadomości Autyzmu. Uczniowie klas integracyjnych wraz ze swoimi nauczycielami wspomagającymi przygotowali plakaty, na których zamieścili to, co kojarzy im się z autyzmem, jakie cechy charakteru cenią u swoich autystycznych rówieśników i zaproponowali uniwersalne przesłania odnoszące się do autyzmu. 
Powstałe prace przekazaliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie, gdzie zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawie.


Z okazji tegorocznych obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy Na temat Autyzmu uświadamiany naszych podopiecznych i celebrujemy „niebieski kwiecień” on-line. Uczniowie klas integracyjnych przygotowali także plakaty, na których zamieścili to, co kojarzy im się 
z autyzmem i jakie cechy charakteru cenią u swoich autystycznych rówieśników. Na plakatach zamieścili również uniwersalne przesłanie odnoszące się do autyzmu.
Zachęcamy wszystkich do celebrowania wspólnie z nami tego wyjątkowego miesiąca!!! Wierzymy, że wspólnie możemy wiele zmienić.