nature-3289812_640.jpg

22 kwietnia w dzień, kiedy obchodzone jest Święto Ziemi dzieci z grupy 0a brały udział w zajęciach uczących je proekologicznych postaw. Każdy mieszkaniec Ziemi, bez względu na wiek, każdego dnia może przysłużyć się dbaniu o środowisko. Dzieci wiedzą, że sadzenie nowych drzew, segregacja śmieci, racjonalne korzystanie z wody, ograniczanie emisji dwutlenku węgla, wszystko to przyczynia się do zmniejszenia globalnego ocieplenia i zmian klimatu, które niestety z dekady na dekadę są coraz bardziej widoczne. Gry, zabawy, prace plastyczne, konkursy, jakie towarzyszyły dzieciom w tym dniu, przybliżały tajniki ochrony środowiska. Na podsumowanie zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Ziemia – wyspa zielona”.

Katarzyna Woźniak-Kopek, Karolina Prokop