W dniu dzisiejszym miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, a mianowicie kolejna edycja Miejskiego Konkursu Wokalnego im. Jana Brzechwy. Do udziału zgłosiło się 6 solistów z oddziałów przedszkolnych oraz 13 uczniów klas 1-3 z dziewięciu bełchatowskich placówek.

Występy młodych artystów oceniało jury w składzie:

- Magdalena Rolnik – terapeutka pracowni artystycznej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”

- Paweł Bauer – wokalista, laureat Szansy na sukces

- Marcin Pawlikowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało:

· w kategorii oddziały przedszkolne:

o I nagrodę – Leon Robaszek PS nr 6 w Bełchatowie

o II nagrodę – Zofia Wojtal PS nr 2 w Bełchatowie

o III nagrodę – Liliana Skrobek oddział przedszkolny SP nr 1 w Bełchatowie

· w kategorii klasy I – III:

o I nagrodę – Julia Sobaniec SP nr 12 w Bełchatowie

o II nagrodę – Wiktoria Berłowska SP nr 8 w Bełchatowie

o III nagrodę – Lena Szafrańska SP nr 5 w Bełchatowie

Ponadto przyznano wyróżnienia dla

o Amelii Wójcik oddział przedszkolny SP nr 1 w Bełchatowie

o Zuzanna Zimna SP nr 1 w Bełchatowie

Bardzo dziękujemy uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej, a wśród nich naszemu absolwentowi Maksymilianowi Michalakowi, którzy pod czujnym okiem terapeuty pracowni artystycznej p. Magdaleny Rolnik w ramach zajęć terapeutycznych przygotowali wyjątkową dekorację na dzisiejszy konkurs wokalny.