W oddziałach przedszkolnych i w klasach I - III

,,Pozwólcie swoim dzieciom poznać i polubić naszą szkołę"

Oddziały przedszkolne
Rok szkolny 2018/2019

     Szkoła Podstawowa nr 8 to miejsce przyjazne dla najmłodszych. Kolorowe sale wyposażone w łazienki, pomoce dydaktyczne, wydzielone miejsca do zabawy i nauki oraz tęczowe skrytki umożliwiające przechować największe skarby naszych pociech, spełnią wymagania najbardziej wymagających młodych odkrywców i ich rodziców. Wychowawczynie, wykwalifikowane i pełne pasji sprawują opiekę, wychowują i wprowadzają najmłodszych w świat wspólnej zabawy i nauki zgodnej z podstawą programową wychowania przedszkolnego. W roku szkolnym 2018/2019 pod czujnym okiem wychowawczyń w naszej szkole funkcjonują trzy  oddziały przedszkolne.

Grupa 0 a – p. D. Milaszewska
Grupa 0 b – p. M. KaczorCiekawe zawody naszych Rodziców

W klasie 1d realizowane są spotkania z Rodzicami, którzy chcą podzielić się doświadczeniem oraz informacjami na temat zawodów, które wykonują na co dzień. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta, strażaka, rzecznika konsumentów.
Rodzice w bardzo przystępny sposób przekazywali wiedzę – przygotowując scenki, prezentacje multimedialne, filmiki edukacyjne dostosowane do młodego odbiorcy. Dzieci dowiedziały się m.in. na co należy zwracać uwagę podczas robienia zakupów, jak się zachować się składając reklamację, jak powinna wyglądać rozmowa telefoniczna w przypadku powiadamiania służb mundurowych, jak wygląda odzież strażacka bojowa i do zadań specjalnych. Dla najbardziej aktywnych słuchaczy czekały gadżety, a na zakończenie spotkania cukierki dla wszystkich dzieci. Dziękuję Rodzicom za chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz za poświęcony czas.

Piernikowe warsztaty świąteczne w kl. I e

Mikołajki kl.I e

Klasa I e z okazji Mikołajek wybrała się na spacer w poszukiwaniu Świętego. Znalazła sanie Mikołaja w pobliżu PS5, z którym współpracujemy. W klasie na uczniów czekały słodkie niespodzianki oraz bilety do kina „ Helios” w Bełchatowie na film animowany „Grinch”.

Święto Pluszowego Misia

W piątek, 23.11.2018r. w klasach 1a i 1d odbyło się Święto Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie, z którymi bawiły się w rytm znanych piosenek. Poznały historię powstania tej znanej i lubianej przez wszystkie dzieci maskotki. Brały udział w quizie muzycznym oraz rozpoznawały misie ze wszystkich dziecięcych bajek. Za aktywny udział w zabawach dostały „misiowe medale”.Zapewniamy nauczanie zindywidualizowane, połączone z zabawą i opieką w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

Klasy I-III
Rok szkolny 2018/2019

          Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie to szkoła z trzydziestoletnią tradycją: otwarta, przyjazna i bezpieczna. Uczniowie uczą się w mało licznych grupach. Wykwalifikowana kadra dba, aby dzieci w szkole czuły się jak najlepiej i osiągały jak najlepsze wyniki. W zakresie doskonalenia sprawności fizycznej uczniowie maja dostęp do: bogato wyposażonych sal gimnastycznych, boiska „Orlik” oraz nowego, bezpiecznego placu zabaw. Korzystają również ze: świetlicy, stołówki, sali komputerowej, „Sali doświadczania świata” i sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny i różnorodne pomoce dydaktyczne. Zgodnie z koncepcją pracy szkoły uczniowie mogą korzystać z zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, kółek zainteresowań wspierających talenty matematyczne, plastyczne, językowe, taneczne, muzyczne i sportowe. Uczniom zapewniamy możliwość udziału w wycieczkach, wyjazdach do teatru, kina, na „Zielone szkoły” i na basen. Współpracujemy z MCK w Bełchatowie, z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Dbamy o integrację z regionalnymi organizacjami i wychowujemy poprzez sztukę. Jesteśmy szkołą przyjazną dla dzieci i rodziców.

W roku szkolnym 2018/2019 wychowawcami klas 0, I, II, III są:
0 a - p. D. Maliszewska

0 b - p. M. Kaczor

I a - p. B. Młodzik, P. Szulada
I b - p. D. Malarska

I c - p. M. Lelicka
I d - p. M. Kruk

I e – p. S. Zielińska
II a - p. A. Szczucka

II b - p. M. Łaczkowska

II c - p. J. Makowska

II d - p. M. Kwiecień

III a - p. K. Prokop, K. Boczkiewicz, P. Sudak
III b - p. A. Skóra

                                               

Klasa 1a śpiewa dla Polski Niepodległej

    

XIII Wojweódzki Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bepieczeństwie

     07.11.2018r. uczniowie klasy IIc reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach powiatowych „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” organizowanych dla uczniów klas II szkół podstawowych, przez Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie. W teście teoretycznym znajomości wiedzy o bezpieczeństwie i w rywalizacji sportowej wzięli udział: Alicja Kociołek (kl.2c) i Alan Wódka( kl.2c), cała klasa 2c wspierała i kibicowała naszym reprezentantom. Ostatecznie nasza szkoła zajęła III miejsce z 16 rywalizujących szkół. Uczniowie stanęli na podium zdobywając puchar, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy obecni wzięli udział w bardzo ważnej lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Był to bardzo ciekawy, wesoły, pełen sukcesów dzień.

Wycieczka do Ceramilandii

      W dniu 23 listopada uczniowie klasy III a i III e wybrali się na szkolną wycieczkę do Ceramilandii czyli krainy nauki, zabawy i rozrywki. Uczniowie zostali zapoznani z technologią produkcji ceramiki od surowca do produktu końcowego. Następnie każde dziecko samodzielnie dekorowało gotowy produkt ceramiczny, który zabrało ze sobą do domu. Kolejną atrakcją było spotkanie z Mikołajem, który wręczył drobne słodkie upominki. Na zakończenie wycieczki uczniowie stracili mnóstwo energii w Parku Rozrywki.

Patrycja Szulada

     Dnia 23 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-terapeutycznych pt. „Impresje wielkanocne”, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Każdy uczestnik warsztatów wykonał kartkę świąteczną, którą mógł zabrać ze sobą do domu. Po zakończeniu prac wszyscy udali się na herbatkę i słodki poczęstunek. W świąteczny wielkanocny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas młodszych. Na powitanie przygotowali wesołe przedstawienie, dla wszystkich zaproszonych gości.

Monika Gawron

Rodzice dla dzieci

      Niezwykłą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice uczniów klasy I a integracyjnej. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowali w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. Rzepka. Udanym pomysłem było także włączenie do scenariusza znanych i lubianych piosenek. Zadowoleni widzowie żywiołowo i spontanicznie reagowali oglądając występy rodziców. Wszystkim, nie tylko najmłodszym, przedstawienie bardzo się podobało.

        W dniu 27.05.2015 r. uczniowie klas II razem z nauczycielką języka angielskiego p. Patrycją Piotrowską zaprosili rodziców i najmłodszych uczniów naszej szkoły na przedstawienie Little Red Riding Hood.

SPOTKANIE Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ


       Dnia 8 maja 2015 roku odbyło się spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną. W spotkaniu brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy oraz wóz strażacki. Przeprowadzili także pogadankę na temat zagrożeń w jakich mogą znaleźć się dzieci oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować.

Kamila Bukowska
Anna Korenik

Gala konkursu „Mam 6 lat”

       Dnia 18 marca 2014 r. uczniowie klasy II c w składzie: Natalia Brandt, Nikola Janowska, Iga Kołatek, Dominik Krawczyk, Maja Łukaszewska, Kinga Owczarek, Julia Przybyła i Karol Szewczyk w towarzystwie pani dyrektor szkoły Honoraty Kwaśniewskiej, pani wicedyrektor Małgorzaty Kwiecień, wychowawcy klasy pani Mirosławy Sygitowicz oraz przewodniczącej rady rodziców, pani Magdaleny Krakowieckiej wzięli udział w Wojewódzkiej Gali III edycji Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Podczas gali nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. Nasza szkoła znalazła się wśród finalistów konkursu i otrzymała nagrody w następujących kategoriach.

I miejsce – Kategoria: Rada rodziców szkoły - „Sześciolatek w przyjaznej szkole"
III miejsce – Kategoria: Uczniowie - „Mam 6 lat i jestem aktywny”
W maju będziemy reprezentować województwo łódzkie w wielkim finale w Warszawie.

Uczniowie klas I – III naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę Rossman "Twój Niezbędnik Higieniczny”

W konkursie, którego motto brzmiało „Czysty, wesoły chodzę do szkoły” zadaniem dzieci było wykonanie dowolnej pracy poświęconej tej tematyce. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni zestawami produktów higienicznych.

           W dniu 15.10.2013 roku uczniowie klasy 2c, 3b i 3d odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Bełchatowie. Podczas wizyty mogli obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. " Zaczarowany Las" w wykonaniu teatru lalki Pinokio z Nowego Sącza.

A. Skóra

31.01.2013r. uczniowie klasy 2c, 2d i 3a złożyli wizytę w Domu Pomocy Społecznej. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przedstawiły montaż słowno- muzyczny- pięknie recytowały, śpiewały, tańczyły. Nie zabrakło też życzeń .Na zakończenie spotkania Babcie i Dziadkowie otrzymali laurki wykonane przez uczniów ze świetlicy szkolnej. Atmosfera spotkania była radosna i serdeczna. Pożegnano nas gromkimi brawami, łezką w oku, słodkimi cukierkami i zaproszeniem na częstsze odwiedziny. Wracaliśmy ogarnięci myślą, która właśnie się potwierdziła, że ,,wielką radością jest nieść radość tym, którzy jej potrzebują".

Anna Szczucka

Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter

          W roku szkolnym 2011/2012 klasy pierwsze przystąpiły do projektu pt.: Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter. Głównym celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Uczniowie uczestnicząc w zajęciach Klubu zapoznają się z bogactwem literatury dla dzieci, wyrabiają potrzebę i nawyk obcowania z książką i czasopismem, rozwijają sprawność językową, twórcze myślenie i wyobraźnię. Uczniowie zostali uroczyście pasowani na Pożeracza Liter. W czasie pasowania każde dziecko otrzymało legitymację, w której zbiera punkty. Po zebraniu odpowiedniej ilości punktów uczeń otrzymuje znaczek. Wszystkim czytelnikom życzę ciekawej lektury oraz wytrwałości w „pożeraniu liter” i zdobywaniu znaczków.

M.Kruk

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego strong>"Klub Bezpiecznego Puchatka". Program ten skierowany jest przede wszystkim do klas pierwszych szkół podstawowych. Celem akcji jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy. W ramach akcji przygotowano materiały edukacyjne dla nauczycieli, książeczki edukacyjne dla dzieci oraz specjalne broszury informacyjne dla rodziców, aby uwrażliwić ich na niektóre kwestie związane z bezpieczeństwem ich dzieci. W czasie zajęć realizowane są scenariusze, które zostały ocenione merytorycznie przez metodyka oraz Policję. Dzięki specjalnie przygotowanym książeczkom z ćwiczeniami i zabawami dzieci mogą utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami w domu.

M. Kruk

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a integracyjnej

23 stycznia 2012r. w klasie 1a integracyjnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Niech żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat”. Po części artystycznej uczniowie zaprosili gości na słodki poczęstunek. Babciom i Dziadkom zostały wręczone laurki z życzeniami.

M. Kruk, M. Gawron

      W dniu 4 listopada 2011 roku uczniowie klas pierwszych wraz z klasą 2c udali się z wizytą do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Cynowy Żołnierzyk". Spektakl bardzo podobał się młodym widzom. Po przedstawieniu wszyscy uczniowie udali się do Muzeum Bajki Se-Ma-For, gdzie dzieci miały okazję zapoznać się z kulisami pracy oraz postaciami z takich bajek jak np. Miś Uszatek, Trzy Misie, Miś Koralgol, Piotruś i Wilk, oraz obejrzały bajkę pt. "Mokra Bajeczka".

A. Skóra, M. Kruk.

21 października 2010r. klasy 1a i 3a wraz ze swoimi wychowawcami pojechały do Teatru Wielkiego w Łodzi na BALET
pt. „CINDERELLA” („KOPCIUSZEK”). Obsypane ZŁOTYMI MASKAMI (za najlepszą inscenizację oraz za najlepsze kostiumy i dekoracje) przedstawienie tryska humorem oraz zaskakuje ciekawymi pomysłami inscenizacyjnymi. Celem edukacyjnym wyjazdu było wzbudzenie zainteresowania współczesną sztuką baletową. Dzieci miały okazję po raz pierwszy zobaczyć balet. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości zaowocuje to rozwinięciem kompetencji świadomego odbiorcy sztuki operowej i baletowej.

Przez cały czas podziwialiśmy piękne stroje oraz niezwykły talent taneczny artystów.

 

Po przedstawieniu czekała na dzieci kolejna niespodzianka: ZWIEDZANIE TEATRU WIELKIEGO! Dzieci mogły stanąć na olbrzymiej scenie i zobaczyć, jak z tego miejsca wygląda widownia. Podczas zwiedzania uczniowie obejrzeli salki prób solistów, garderobę dla artystów, pracownię dekoratorską, scenograficzną, krawiecką. Dzieci mogły również podziwiać fragmenty dekoracji do różnych przedstawień.  

Dzięki temu, że nasi mali odbiorcy zostali „wtajemniczeni” w sekrety sceny i specyfikę pracy za kulisami, Teatr Wielki wydał im się na pewno jeszcze piękniejszy i ciekawszy. 

Dzień Matki i Ojca w grupie przedszkolnej 03

,,Na świecie jest bardzo wiele miłości,
jedna się kończy, a inna zaczyna,
lecz ta, która zawsze w naszych serduszkach gości,
to ta najważniejsza- matczyna"

Z okazji Dnia Matki i Ojca dzieci z grupy 03 zaprezentowały montaż słowno- muzyczny dla swoich rodziców pt. ,,Mamo, Tato - kocham Was". Były tańce, piosenki, wiersze, życzenia. Mamusie i Tatusiowie zostali obdarowani przez swoje pociechy samodzielnie wykonanymi upominkami. Uśmiechnięte twarze rodziców były podziękowaniem dla małych artystów.
                                                                                                                                                                                    A. Szczucka

Zielona szkoła w Bardzie

Uczniowie klas: 3a, 3b przebywali w dniach: 31.05.2011r.- 6.06.2011r. na „zielonej szkole” w Bardzie. Jest to malownicze miasteczko położone na Ziemi Kłodzkiej. Podczas pobytu nauka łączona była z wycieczkami. Uczniowie zwiedzili Bazylikę, Skansen i Mini zoo w Wambierzycach, Kaplicę Czaszek w Czermnej. Byli w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Poznali osobliwości Parku Narodowego Gór Stołowych. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło im wejście do Twierdzy w Kłodzku. Natomiast w Ogrodzie Bajek w Międzygórzu każde dziecko spotkało swojego ulubionego bohatera filmowego.  W Kudowie, Dusznikach i Polanicy Zdrój wszyscy mogli spróbować wód leczniczych. Nie zabrakło również imprez integracyjnych: ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki. Z „zielonej szkoły” uczniowie wrócili uśmiechnięci i opaleni, gdyż dopisała również pogoda.

Beata Piejek