Klasy IV-VIII

Rok szkolny 2018/2019

Szkoła Podstawowa nr 8 z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie to szkoła dla uczniów, którzy cenią takie wartości jak nauka i pasja. Dyrekcja oraz nauczyciele tej szkoły czuwają nad tym, aby dzieci poprzez naukę realizowały swoje marzenia i pragnienia oraz by czuły się w szkole bezpiecznie. Bardzo pomocne w zdobywaniu wiedzy są wyposażone w sprzęt multimedialny oraz różnorodne materiały dydaktyczne klasopracownie, sala komputerowa oraz sala doświadczania świata. Zgodnie z zasadą, iż „w zdrowym ciele, zdrowy duch” posiadamy sale gimnastyczne, salę korekcyjną, boisko „Orlik”. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach, „zielonych szkołach”, wyjazdach do teatru, lekcjach muzealnych oraz bibliotecznych, wyjściach do kina oraz organizowanym corocznie zimowym turnusie korekcji i kompensacji wad postawy w Głazie. Szkoła posiada ponadto bogatą ofertę zajęć dodatkowych, takich jak: zajęcia wyrównawcze, koła zainteresowań, koła językowe, koło biblijne,koło plastyczne, zajęcia sportowe, chór. O nauce w naszej szkole zdecydowanie można powiedzieć, że prowadzona jest w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”. (Albert Einstein)

Magdalena Majchrzak-Maras

W roku szkolnym 2018/2019 wychowawcami klas IV – VIII są:

IVa – p. P. Pietrowicz

VIII b - p. M. Majchrzak - Maras
VIII c - p. B. Folholc
VII Id - p. K. Gocyk

Dnia 26 października 2016 r.uczniowie klas 5b i 5c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do stolicy województwa, czyli do Łodzi. Naszą wizytę rozpoczęło zwiedzanie planetarium w EC1, a w wygodnych fotelach obejrzeliśmy seans popularnonaukowy pt.: „Dobór naturalny”. Karol Darwin opowiedział nam o tym, jak odwiedzając Galapagos doszedł do teorii doboru naturalnego, zabierając nas ze sobą w podróż dookoła świata.

Z Planetarium udaliśmy się do Eksperymentarium, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach biologicznych: Po co roślinom liście? Podczas zajęć zapoznaliśmy się z budową liści, sprawdziliśmy jakie barwniki są ukryte w liściach, obserwowaliśmy proces fotosyntezy, a także dowiedzieliśmy się jaką rolą odgrywają liście w funkcjonowaniu roślin. Ogromne wrażenie zrobiły na nas warsztaty zatytułowane: Pokazy Profesora Einsteina. Obserwowaliśmy doświadczenia fizyczne i chemiczne począwszy od prostych reakcji, aż po skomplikowane - przy użyciu odczynników chemicznych. Wzięliśmy też udział w zajęciach interaktywnych, które w pasjonujący sposób objaśniły nam skomplikowane zagadnienia z dziedzin magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki czy dźwięku. Do domów wróciliśmy wieczorem bardzo zadowoleni.

Viviana Zatorska

Wycieczka do Uniejowa

W dniu 3 października uczniowie klasy 6d udali się na wycieczkę do Uniejowa. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Zamku położonym w otoczeniu malowniczego parku nad brzegiem Warty. Dawna siedziba Arcybiskupów Gnieźnieńskich pochodząca z XIV w zdradziła nam tajemnice średniowiecznych czasów. Obyczaje szlacheckie, obraz codziennego życia, kodeks rycerski zostały ciekawie zobrazowane przez pana przewodnika. Poznaliśmy historię miejsca, zwiedziliśmy wystawę przedmiotów i strojów pochodzących z okresu średniowiecza, weszliśmy na wieżę skąd mogliśmy podziwiać malowniczy krajobraz Ziemi Łódzkiej. Po wysłuchaniu wszystkich opowieści grupa udała się na Tremy oferujące gorące kąpiele w leczniczych solankach. W kompleksie korzystaliśmy z basenów krytych i otwartych wypełnionych wodą leczniczą. Można było wybierać spośród wielu atrakcji.

Katarzyna Gocyk

Jak co roku, przed WIELKANOCĄ, zostały zorganizowane warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
W tym roku uczniowie klasy IV d ozdabiali jajka, metodą decoupage.

Anna Michniewska

Uczniowie klasy 6a od 8 do 14 kwietnia przebywali na obozie jeździeckim w DWD w Głazie. Doskonalenie jazdy konnej, to przewodni motyw naszego wyjazdu, ale poza tym odbywały się zajęcia programowe oraz rekreacyjne. Rozpoczęliśmy poszukiwaniem wiosny w Głazie. Codziennie odbywały się zajęcia z jazdy konnej, Nordic Walking, które były urozmaicone ogniskiem, przejażdżką zaprzęgiem konnym, grami i zabawami na powietrzu, wieczornym karaoke oraz wyjazdem relaksacyjnym na basen do Ostrzeszowa. Pobyt został podsumowany testem teoretyczno – sprawnościowym, który wszyscy świetnie zdali i w tak dobrych humorach wróciliśmy do Bełchatowa.

Barbara Folholc

16 stycznia klasy szóste odwiedziły Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

„Tajemniczy ogród” to na niezwykle widowiskowy spektakl muzyczny, którego scenariusz  oparty jest na kanwie jednej z najpiękniejszych powieści wszech czasów. Opowieść Frances Hodgson Burnett's opisuje losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego, ale pełnego goryczy, zdziwaczałego wuja. Jego dom i ogród skrywa pewną tajemnicę... Aby dowiedzieć się jaką polecamy innym to wspaniałe pełne wrażliwości estetycznej przedstawienie.

Barbara Folholc

Uczniowie klas IV – VI przystąpili do Programu Interdyscyplinarnego Edukacji Medialnej KinoSzkoła organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Dnia 24.10.2013r byliśmy na filmie „Latająca klasa”, reż. Tomy Wigand. Film omawia istotę koleżeństwa nie tylko w szkole, pokazuje sceny łamania i stosowania zasad koleżeństwa przez bohaterów filmu, odtwarza sytuacje z życia szkolnego, promuje ideę koleżeństwa. Na lekcjach wychowawczych, uczniowie w grupach będą próbowali opracować zasady dobrego koleżeństwa.

Na zajęciach koła przyrodniczego

Anna Michniewska

Przedstawienie ekologiczne pt. ,, Las" w wykonaniu ze szkolnego koła przyrodniczego

Spotkanie koła ekologicznego z Leśnikiem