Archiwum - wydarzenia w roku szkolnym 2011/2012

 

Festyn Rodzinny - Dzień Dziecka 2012

         Dzień Dziecka w naszej szkole świętowaliśmy na FESTYNIE RODZINNYM. Festyn rozpoczął Koncert dla rodziców w wykonaniu dzieci z klas 0 – 3. Następnie uczniowie klas starszych zaprosili na przedstawienie teatralne pt. „Fałszywa przyjaźń”. Wiele emocji dostarczył Sportowy Turniej Rodzinny. Prawdziwą niespodzianką dla najmłodszych był Pokaz jazdy konnej i przejażdżki konne. Zobacz:
https://picasaweb.google.com/108883448341903680782/DzienDziecka2012#
W kąciku słodkości można było spróbować doskonałych wypieków przygotowanych przez rodziców naszej szkoły. Pogoda dopisała, humory też. Na koniec wszystkim dzieciom – i tym małym , i tym dużym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Małgorzata Kwiecień

Karol na planie serialu M jak miłość

      W dniu 23 maja 2012 roku z inicjatywy nauczyciela wspierajacgo Gabriela Lorenckiego uczeń naszej szkoły Karol Pęcherz z klasy 6a wraz z rodzicami gościł na planie serialu "M jak miłość". Podczas tej wizyty m.in. w domu przy "ul. Deszczowej", a tak naprawdę przy ul. Grodzkiej w Konstancinie pod Warszawą, Karol spotkał się i rozmawiał z aktorami grającymi w tym serialu. Zbierał autografy i zrobił sobie z wszystkimi pamiątkowe zdjęcia. Bardzo ciekawym punktem wycieczki była możliwość zwiedzenia całego studia filmowego tego serialu, w którym to mieściły się między innymi: "dom w Grabinie, czy mieszkanie Marty Mostowiak". Wizyta przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Przybyli goście mogli wejść w każdy kąt, zobaczyć pracę nie tylko aktorów, ale i całej ekipy filmowej z reżyserem na czele. Wycieczka ta była niezwykła i spełniła jedno z marzeń Karola, a uśmiech i radość na jego twarzy był największą nagrodą dla organizatora

G. Lorencki

VIII Miejski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

          25 maja w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie odbył się VIII Miejski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, którego celem było rozbudzanie zainteresowań uczniów nauką języka angielskiego oraz sprawdzenie własnych umiejętności wokalnych uczniów. Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz uczniów klas gimnazjalnych. O nagrody walczyło 10 zespołów i 17 solistów z czterech szkół podstawowych i pięciu gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły, które w swojej kategorii okazały się być bezkonkurencyjne i zdobyły całe podium: I miejsce, piosenką Honey honey, wyśpiewały Natalia Gonera i Marta Papuga, II miejsce zajęły Justyna Gąsiorowska i Agata Lesiak, prezentując się w piosence Only time, a Zuzanna Łuszczyk, Anna Trzcińska i Wiktoria Zbies, śpiewając Have you ever, zdobyły miejsce III.
Serdecznie gratulujemy!

V. Zatorska

Uczennice do konkursu przygotowały panie K. Gocyk, V. Zatorska i pan K. Załęczny

Wizyta w schronisku dla zwierząt

          W dniu 27 kwietnia klasa 6d pojechała do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zdzieszulicach. Celem wyjazdu było przekazanie karmy zgromadzonej podczas "Szkolnej akcji pomocy dla psów i kotów". Akcja trwała miesiąc, a jej wynikiem było zgromadzenie prawie 80 kilogramów pokarmu. W jego przewiezieniu pomógł rodzic jednej z uczennic. Odwiedziny w schronisku zakończyły się piknikiem na pobliskiej łące.

K. Gocyk

17 maja 2012r. odbył się X POWIATOWY KONKURS WOKALNY „TOTUS TUUS” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA I STAROSTY POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO . W konkursie piosenki wzięło udział 19 uczestników z bełchatowskich i powiatowych szkół .Każdy uczeń prezentował jedną piosenkę –solo o tematyce religijnej. Naszą szkołę z grupy dzieci młodszych reprezentowały dwie dziewczynki - Gabriela Zatorska i Sandra Kruk . Gabriela wyśpiewała piosenką „Maryjo śliczna Pani" I miejsce , Sandra śpiewając ulubiony utwór Jana Pawła II „Barka” zdobyła wyróżnienie. Grupę starszą reprezentowały również dwie uczennice z klasy VI b Natalia Gonera i Marta Papuga. Marta utworem „Wadowice” wyśpiewała w grupie starszej III miejsce. Nasi uczniowie, swym występem oraz umiejętnościami wokalnymi, zachwycili zarówno jury, jak i publiczność. Gratulujemy zwycięzcom!

Krzysztof Załęczny

Uczennice do konkursu przygotował pan Krzysztof Załęczny.

Dnia 10.05.2012r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie odbył się apel z okazji „Święta Ziemi”. Podczas uroczystości dzieci z grup 01 i 04 prezentowały występy o tematyce ekologicznej. Przybliżyły kolegom z oddziałów przedszkolnych i klas starszych konieczność dbania o środowisko, segregacji odpadów i szacunku dla wszystkich stworzeń. Dzieci występowały w pięknych strojach, śpiewały i tańczyły w rytm piosenek o ekologii. Do wspólnego śpiewania włączyła się również publiczność.
Apel przygotowały: Maria Lelicka, Katarzyna Michalak, Paulina Marchewka. Oprawa muzyczna: Krzysztof Załęczny

Maria Lelicka

Uwieńczeniem tej uroczystości była „Olimpiada Ekologiczna”, która odbyła się dzień później. Dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych 01, 02, 03, 04, 05 prezentowały swe umiejętności i wiedzę na temat ekologii w konkursach: „Łamigłówki zerówki”, „Zawody sportowe”, „Taniec ekologiczny”, „Zagadki ekologiczne”, „Segregacja odpadów”. Dzieci brały również udział w konkursie międzyszkolnym „Ekologiczna zabawka”. Przygotowana została wystawa prac pokonkursowych. Dzieci brały aktywny udział we wszystkich konkursach. Każde dziecko było zaangażowane i mogło wykazać się w dogodnej dla siebie dziedzinie. Za udział w poszczególnych konkursach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Konkurs przygotowały: Maria Lelicka, Katarzyna Michalak, Katarzyna Księżak, Karolina Prokop, Paulina Marchewka, Joanna Stolarczyk. Oprawa muzyczna: Krzysztof Załęczny

Maria Lelicka

TURNIEJ SPORTOWO - POŻARNICZY

      

X Miejsko - Gminny Turniej Sportowo – Pożarniczy
W dniu 27 kwietnia 2012r. na boisku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się JUBILEUSZOWY X MIEJSKO – GMINNY TURNIEJ SPORTOWO – POŻARNICZEGO o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa, Prezesa Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Bełchatowie oraz Komendanta Miejskiego ZOSP RP w Bełchatowie. Współorganizatorami turnieju obok naszej szkoły byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Bełchatowie. W sportowe szranki stanęły sztafety reprezentujące szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Bełchatów. Jury po dokonaniu pomiaru i ocenie poprawności biegu sztafetowego z przeszkodami na dystansie 6 x 50m przyznało:
I miejsce – Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu nr 9 w Bełchatowie
II miejsce – Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie
III miejsce – Szkole Podstawowej w Kurnosie
Sztafeta naszej szkoły uplasowała się tuż za podium, czyli na tak bardzo nielubianym przez sportowców 4 miejscu. Pocieszeniem dla zawodników był fakt, że miejsce to premiowane było awansem na szczebel powiatowy zawodów. Skład sztafety SP nr 8 w Bełchatowie
• Aleksandra Jaros
• Aleksandra Kamińska
• Katarzyna Wieczorek
• Miłosz Nowak
• Szczepaniak Wojciech
• Nowakowski Dawid

VIII Powiatowy Turniej Sportowo – Pożarniczy
W dniu 27 kwietnia 2012r. na boisku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbyła się VIII edycja POWIATOWEGO TURNIEJU SPORTOWO – POŻARNICZEGO o Puchar Starosty Bełchatowskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bełchatowie. Współorganizatorami turnieju obok naszej szkoły byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bełchatowie.
Do współzawodnictwa przystąpiło 10 sztafet reprezentujących gminy Powiatu Bełchatowskiego, tj.
• Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie,
• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie,
• Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie,
• Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich,
• Szkoła Podstawowa w Chabielicach,
• Szkoła Podstawowa w Kurnosie,
• Szkoła Podstawowa w Łękińsku,
• Szkoła Podstawowa w Osinach,
• Szkoła Podstawowa w Ruścu,
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie,
Jury po dokonaniu pomiaru i ocenie poprawności biegu sztafetowego z przeszkodami na dystansie 6 x 50m przyznało:
I miejsce – Szkole Podstawowej w Ruścu
II miejsce – Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu nr 9 w Bełchatowie
III miejsce – Szkole Podstawowej w Bujnach Szlacheckich
W tej edycji turnieju sztafeta naszej szkoły niestety nie stanęła na podium. Na otarcie łez pozostaje fakt, iż rekord biegu sztafetowego nie został „pobity” i nadal należy do naszej szkoły.

Małgorzata Mateusiak

 

W dniu 27-04-2012 społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu poświeconym
ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Uczniowie klasy 3b przybliżyli wszystkim zebranym okoliczności uchwalenia konstytucji oraz zmiany jakie wniosła ona dla przyszłych dziejów Polski. Uczniowie śpiewali polskie pieśni patriotyczne, recytowali wiersze
o ojczyźnie. Całość uświetnił taniec narodowy - Polonez

Jadwiga Moneta

17 kwietnia 2012r. zespół „Kleksiki” z klasy 2a muzyczno – tanecznej reprezentował naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tańca „Tańcz z 9-tką”. Nasze „MYSZKI” bardzo spodobały się jurorom i publiczności. Dziewczynki zajęły I miejsce. Wróciły z pucharem, dyplomem, licznymi nagrodami i … wielkimi uśmiechami na twarzy.

Beata Młodzik

          

Gratulujemy zwycięzcom!

XVIII PRZEGLĄD PIOSENKI O ŁODZI „ŁÓDZKIE SKRZYDŁA” 2012

          15 i 16 marca w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyły się przesłuchania XVIII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła”. Przegląd ten jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi od 1992 roku. Adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych ponadgimnazjalnych oraz uczestników zajęć w placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu Łodzi i dawnego województwa łódzkiego. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło ok. 600 uczestników z 46 placówek, których jury oceniało w czterech grupach wiekowych: do lat 7; 7 – 10 lat; 11 – 13 lat; powyżej 13 lat. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2A Gabriela Zatorska, która wykonując dwie piosenki o Łodzi wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Do przeglądu uczennicę przygotował pan Krzysztof Załęczny.

Serdecznie gratulujemy !

Konkurs recytatorski

Przygoda z poezją

Konkurs został zorganizowany w dwóch etapach: 02.04.2012r. dla grup „0” i 12.04.2012r. dla klas I-III. W konkursie tym wzięło udział 21 uczniów z klas 0-III. Występy uczniów były oceniane przez komisję w składzie:
- Małgorzata Kruk
- Monika Gawron
- Beata Młodzik
W kategorii klas 0
I miejsce – Oliwia Petko 04
II miejsce – Maksymilian Maras 05
III miejsce – Julita Stępień 01

W kategorii klas I - III
I miejsce – Gabriela Zatorska 2a
II miejsce – Ewelina Dobrowolska 1c
III miejsce – Aleksandra Wiatr 2a
Grzegorz Póżniak 3b
Wyróżnienie – Julia Frątczak

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy. Ponadto Oliwia Petko i Maksymilian Maras reprezentowali naszą szkołę w XXVII Konkursie Recytatorskim dla dzieci „Świerszczykowe Wiersze” zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Konkurs odbył się 14 kwietnia 2012r. o godz. 10.00 w MCK w Bełchatowie. Przedstawiciele klas I-III Gabriela Zatorska i Ewelina Dobrowolska będą reprezentować szkołę w XVIII Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 19 maja 2012r.

Zwycięzcom gratuluję i wszystkim dziękuję za udział. Małgorzata Kruk

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „JĘZYKOWE WĘDRÓWKI”

19 kwietnia uczniowie klas szóstych, którzy wygrali eliminacje szkolne konkursu „Językowe Wędrówki” - Herbert’s Poetry Illustrated, zostali zaproszeni na uroczystość podsumowującą, która odbyła się w Publicznym Gimnazjum Nr 7 im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Plakaty naszych uczniów interpretujące wiersz w języku angielskim, którego autorem jest Zbigniew Herbert można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w auli gimnazjum. Uczestnikami konkursu byli: Natalia Gonera (kl. 6B), Klaudia Materka (kl. 6B), Patrycja Ławska (kl. 6B), Dawid Nowakowski (kl. 6C) i Patrycja Rzepczyńska (kl. 6C). Uczniów przygotowała pani Viviana Zatorska.

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

4 kwietnia 2012r. uczniowie klasy 1c, 1d i 2a zaprezentowali Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie program artystyczny z okazji Świąt Wielkanocnych pt.,,Uśmiechnięte święta". Dzieci poprzez wiersze, inscenizacje, piosenki i taniec przybliżyły jego mieszkańcom atmosferę jednych z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Na ręce pracownika placówki wręczony został okolicznościowy stroik wykonany przez uczniów ze świetlicy szkolnej oraz przekazane życzenia świąteczne, jako symbol uczniowskiej pamięci i szacunku.

Anna Szczucka

PAMIĘTAMY OJCZE ŚWIĘTY

W tym roku przeżywamy siódmą rocznicę śmierci i drugą rocznicę Beatyfikacji naszego Wielkiego Papieża Polaka Jana Pawła II. W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pt.” Błogosławiony Jan Paweł II”. Uczniowie z klas IV – VI wykonali albumy związane z życiem Jana Pawła II. Wyniki konkursu:
Klasy I
I miejsce – Zuzanna Angerman , kl. Ib
Klasy II
I miejsce – Patrycja Cieslak, kl. II a
Klasy III
I miejsce – Nadia Sztorc, kl. III c
Wyróżnienie: Kesja Ziółkowska , kl. I d

M. Brzozowska, K.Bujacz

W dniach 29 i 30 marca w naszej szkole odbył się
KIERMASZ WIELKANOCNY

  

Kiermasz wielkanocny przygotowali: M.Lelicka, K.Michalak, P.Marchewka, K.Załęczny, opiekunowie samorządu szkolnego, nauczyciele świetlicy

Spotkanie wielkanocne w oddziale przedszkolnym 03,,Sześciolatek w szkole"


strona dla rodziców

OTWIERAMY DRZWI DO KLAS PIERWSZYCH

          Dnia 26, 27 i 28 marca 2012 roku w odbyły się lekcje otwarte dla Dzieci sześcioletnich oraz ich Rodziców.
Dzieci z Przedszkola nr 5 i Przedszkola nr 7 oraz z oddziałów przedszkolnych mieszczących się w naszej szkol uczestniczyły w pierwszych szkolnych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich.

Zajęcia prowadziły panie: Dorota Malarska, Karolina Prokop, Anna Skóra.

Małgorzata Kwiecień

Dzień Świętego Patryka

KTO W PIĄTEK NA ZIELONO NIEUBRANY, TEN SZCZYPANY

          Dzień św. Patryka to prawdopodobnie jedyne irlandzkie święto narodowe obchodzone poza krajem pochodzenia. Tradycją dnia św. Patryka jest kolor zielony - jest to kolor kojarzony z Irlandią - Zieloną Wyspą. 17 marca, w święto patrona Irlandii, w wielu krajach odbywają się parady, nosi się zielone ubrania, podawane jest zielone piwo, a gdzieniegdzie farbuje się rzeki na zielono. W tym dniu uczniowie ubierają się na zielono, a dzieci w szkole zaczęły własną tradycję: kto nie ma na sobie niczego zielonego jest szczypany przez kolegów J Najbardziej uroczyście obchodzi się Dzień św. Patryka w Irlandii. Prawie wszystkie firmy, za wyjątkiem restauracji i pubów, tego dnia mają dzień wolny od pracy. Z uwagi na religijny charakter święta, przed właściwymi obchodami wielu ludzi uczestniczy we Mszy świętej, tradycyjnie ofiarowanej w intencji misjonarzy całego świata. Patrykowi zawdzięcza Irlandia swój symbol: koniczynę, której św. Patryk używał, aby odpowiadać na wątpliwość jak możliwy jest jeden Bóg w trzech osobach. Znalezienie w dniu św. Patryka koniczyny czterolistnej podwaja "szczęście". Koniczyna symbolizuje krzyż i Trójcę św. Koniczynka to drugi obok harfy symbol Irlandii. Harfa jest symbolem Irlandii, jest jej godłem państwowym, wizerunek harfy znajduje się na walucie Zielonej Wyspy. Harfa, która stała się wzorem dla symbolu państwowego istnieje naprawdę. Obecnie przechowywana jest w Trinity College w Dublinie.

             16 marca w naszej szkole mało kto był szczypany, gdyż zarówno młodsi jak i starsi uczniowie nie zapomnieli o zielonym ubraniu i zielonych koniczynkach przypiętych do bluzek. W ten sposób uczciliśmy irlandzkie święto Świętego Patryka. Na szkolnych korytarzach można było spotkać skrzaty w zielonych irlandzkich kapeluszach. O zielonym stroju pamiętali także nasi nauczyciele i Dyrekcja Szkoły. Najbardziej zieloną klasą okazała się klasa 5D, gdzie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą przywdziali zielone stroje. W klasie 6C na ubraniach dominowały trójlistne koniczyny: bardzo rozpowszechniony, choć nieoficjalny symbol Irlandii. Wśród klas młodszych zieleniło się w klasach: 2A, 3A i 3B.

Viviana Zatorska

Ferie w Bukowinie Tatrzańskiej

Zabawa karnawałowa

26 stycznia 2012

Oddziały przedszkolne

Klasy I-III

Klasy IV-VI

Dzień Babci i Dziadka

          W dniu 25.01. 2012r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy 1c i 2a zaprezentowali program artystyczny pod hasłem ,,Kocham Babcię, kocham Dziadka". Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie przygotowanym dla nich programie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom upominki wykonane przez dzieci ze świetlicy szkolnej. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu.

A. Szczucka, B. Młodzik

          19 stycznia 2012 r. uczniowie z klasy 1 c i 2 a pod opieką wychowawczyń pani Anny Szczuckiej i Beaty Młodzik zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt."Kocham babcie, Kocham Dziadka" pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Wielką przyjemność sprawiły seniorom własnoręcznie wykonane upominki przez dzieci ze świetlicy szkolnej. Wzruszeniom i radości nie było końca. Na koniec mali aktorzy zostali poczęstowani słodkościami przygotowanymi przez pensjonariuszy.

Anna Szczucka

          W niedzielę, 15 stycznia 2012 r. zostały ogłoszone wyniki XI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Finał miał miejsce w parafii Miłosierdzia Bożego na os. Binków. Cieszymy się z sukcesów uczniów naszej szkoły.br> W kategorii "zespoły kl. 1-3" zespół "Kleksiki" zajął I miejsce.
W kategorii "solista kl. 1-3" jury przyznało I miejsce Gabrieli Zatorskiej z klasy 2a, zaś w kategorii "solista kl. 4-6" -
II miejsce zajęła Sandra Kruk z klasy 4a.
Zanim ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody odbył się koncert galowy, w którym wzięli udział laureaci pierwszych nagród w poszczególnych kategoriach. Nasi uczniowie, swym występem oraz umiejętnościami wokalnymi, zachwycili zarówno jury, jak i publiczność.
Gratulujemy zwycięzcom!

Beata Młodzik

XI Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek  

          Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Parafię Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie przy współudziale bełchatowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 13 i Publicznego Gimnazjum nr 4. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bełchatowa. Przesłuchania konkursowe odbywały się 9 i 10 grudnia w wymienionych wyżej szkołach. Naszą szkołę reprezentował zespół Kleksiki, z klasy 2a muzyczno – tanecznej, przygotowany przez p. Beatę Młodzik i p. Krzysztofa Załęcznego oraz solistki: Gabriela Zatorska - uczennica klasy 2 a, Sandra Kruk – uczennica klasy 4 a oraz Aleksandra Wlazłowska uczennica klasy 5 d przygotowane również przez p. K. Załęcznego. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbędzie się 15 stycznia 2012 roku w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie o godzinie 17.00. Zatem trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Viviana Zatorska

 

          Dnia 21 grudnia 2011 odbył się "Koncert kolęd " w wykonaniu uczniów klasy 3b. Wieczór upłynął w miłej, świątecznej atmosferze, przy tradycyjnych polskich kolędach i współczesnych pastorałkach. Kolędowanie dostarczyło zaproszonym gościom wielu wzruszeń. Na zakończenie uroczystości wraz ze świątecznymi życzeniami goście otrzymali kolorowe bombki, wykonane przez uczniów.

Jadwiga Moneta

Boże Narodzenie 2011

22 grudnia w naszej szkole upłynął w ciepłej, świątecznej atmosferze. Były kolędy, życzenia, wigilie klasowe oraz Jasełka. Tegoroczne przedstawienie przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem pań: K. Księżak, K. Prokop i J. Stolarczyk. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Krzysztof Załęczny.

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały panie katechetki: Katarzyna Bujacz i Maria Brzozowska.
Oprawa muzyczna: pan Krzysztof Załęczny.

Od 19 grudnia 2011 zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

ŻYCZENIA DLA GÓRNIKÓW

 

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy II a muzyczno – tanecznej pod opieką pani Beaty Młodzik i pana Krzysztofa Załęcznego.

Andrzejki 2011 już za nami

Dnia 24 listopada odbyła się w naszej szkole DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Impreza ta została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI.

Jak co roku nie zabrakło też salonu wróżb, gdzie można było dowiedzieć się co przyniesie przyszłość.

I miejsce w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza

        Dnia 18 listopada 2011 r. w Samorządowym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bełchatowie odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Prezentacje młodych talentów odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Marta Papuga, Natalia Gonera, Patrycja Ławska, Katarzyna Wieczorek, Kamil Wieczorek , Marcin Kurzydlak, którzy wcielili się w role bohaterów ballady „Świtezianka”. Uwagę widzów zwróciła gra aktorska, oprawa muzyczna oraz scenografia. Jury wysoko oceniło naszych młodych aktorów i przyznało I miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekunami grupy teatralnej byli Barbara Kijak i Krzysztof Załęczny.

Gabriela Zatorska uczennica klasy II a muzyczno-tanecznej zdobyła wyróżnienie
w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Mojej Ojczyźnie.

27 listopada w Przedborzu odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie. Wzięło w nim udział wyjątkowo dużo uczestników, więc przesłuchania konkursowe trwały cały dzień. Wysoki był także poziom artystyczny tegorocznej edycji. Fundatorami nagród byli Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Urząd Miejski w Przedborzu. Po przesłuchaniu 180 wykonawców – zespołów i solistów – jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a, czyli zespół Kleksiki, który zaśpiewał utwór zatytułowany: Wiązanka patriotyczna oraz Gabriela Zatorska, która zaprezentowała dwa utwory: Białe róże, Modlitwę obozową. W kategorii dzieci (klasy 1-6) Gabrysia otrzymała wyróżnienie.

Viviana Zatorska

W dniu 10 listopada 2011 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji

Narodowego Święta Niepodległości.Apele przygotowali uczniowie z klasy III a i V b z wychowawczyniami: E Zamolską i E. Stepień – Bieniek.
Oprawa muzyczna: K. Załęczny.

Dnia 22 października 2011 roku w Oratorium Jana Pawła II odbył się
XII
Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna".
Wśród uczestników konkursu znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.
We wspaniały i bardzo profesjonalny sposób zaprezentowali się:

Zespół "Kleksiki" (uczniowie klasy 2a muzyczno - tanecznej) w utworze
pt. "Serce w plecaku"
,
Sandra Kruk (uczennica klasy 4a) zaśpiewała piosenkę pt. "Ojczyzna ma"
,
Gabriela Zatorska (uczennica klasy 2a) zaśpiewała "Modlitwę obozową".

Występ naszych reprezentantów był występem na wysokim poziomie. Uczniowie swoim wykonaniem zachwycili publiczność.

Beata Młodzik

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty.

Święto Zmarłych

Na cmentarzu płomyki złote
i groby w chryzantemach
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma.

Wspominają drogie imiona,
zasłaniają lampki przed wiatrem,
dla tych bliskich wieńce zielone
i bukiety jesienne pełne kwiatów.
H. Bechler

    W dniu 27 października z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego obchodziliśmy  w naszej szkole dzień Halloween. Celem imprezy było poznanie zwyczajów krajów anglojęzycznych. Największą atrakcją była dla uczniów możliwość wystąpienia tego dnia w nietypowym stroju. Od rana po korytarzach chodziły najróżniejsze baaardzo straszne stwory. Choć po kątach czaiły się pająki, nietoperze i potworki zrobione z dyni, uśmiech towarzyszył nam wszystkim tego dnia.

 Imprezę przygotowały panie K. Gocyk i V. Zatorska

„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”

                                J. Korczak

W dniach 11-13 października br. nasza szkoła wzięła udział w drugiej edycji AKCJI „SZKOŁA DOBRA”. To akcja, w której uczniowie szkoły kupując cegiełkę zamiast kwiatka z okazji Dnia Nauczyciela pomogą stworzyć stacjonarne hospicjum dla dzieci bez mamy i taty. Organizatorem akcji jest Fundacja Gajusz, która od 13 lat prowadzi domowe hospicjum dla dzieci. Podczas akcji sprzedanych zostało 150 cegiełek, każda o wartości 10 złotych, co dało nam w sumie kwotę 1500 złotych zebranych pieniędzy. Akcja udała się dzięki zaangażowaniu Pracowników szkoły ale przede wszystkim dzięki Uczniom i ich Rodzicom, którzy zdecydowali się zakupem cegiełek wesprzeć remont hospicjum. W dniu 13.10.2011roku zaraz po zakończeniu akcji pieniądze zebrane ze sprzedaży cegiełek zostały wpłacone na konto Fundacji Gajusz. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy kruche serca podopiecznych Fundacji Gajusz staną się radośniejsze, pełne ciepła i pozytywnych emocji.
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Anna Perljan

 

W dniu 20 października 2011 roku odbył się uroczysty apel z okazji
ROCZNICY PONTYFIKATU JANA PAWŁA II
Apel przygotowały panie katechetki: Maria Brzozowska, Katarzyna Bujacz oraz Krzysztof Załęczny

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 2011

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2011roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystość przygotowali: M. Majchrzak – Maras, B. Kijak i K, Załęczny

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012