MISJA SZKOŁY: Jesteśmy szkołą otwartą, przyjazną i bezpieczną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Tworzymy atmosferę, w której uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie pracują nad kształtowaniem osobowości młodego człowieka. Celem naszym jest indywidualny i wszechstronny rozwój każdego dziecka.

Archiwum - wydarzenia w roku szkolnym 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 

          W dniu 27 czerwca 2013 roku odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Bezpieczne wakacje", którego celem było przypomnienie uczniom najważniejszych zasad bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Apel przygotowali uczniowie klasy II a pod opieką pani Małgorzaty Kruk i pani Moniki Gawron. Gościliśmy również panią aspirant Ewelinę Kaczyńską z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, która przypomniała wszystkim zagadnienia dotyczące: bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności znajomości swojego dokładnego adresu,  pamiętania o zapinaniu pasów podczas jazdy samochodem oraz zasad ograniczonego zaufania wobec obcych.

Małgorzata Kwiecień

Wszystkim życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Pożegnanie klas szóstych

        28 czerwca 2013 roku odbyło się pożegnanie klas szóstych. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Ze wzruszeniem obejrzeliśmy Poloneza w wykonaniu przedstawicieli uczniów klas szóstych oraz występy artystyczne. Uczniowie w podziękowaniu za trud pracy wręczyli nauczycielom i dyrekcji szkoły Super Ósemki.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas szóstych: Katarzyna Kaczor, Ewa Stępień – Bieniek, Patrycja Piotrowska, Małgorzata Mateusiak oraz Gabriel Lorencki i Krzysztof Załęczny.

Małgorzata Kwiecień

ABOLWENTOM życzymy twórczego zapału, wiary we własne umiejętności. Zachowajcie w swej pamięci chwile miło spędzone w naszej szkole. WSPANIAŁYCH WAKACJI !

Dnia 2 czerwca Miejskie Centrum Kultury zorganizowało coroczny Artystyczny Przegląd Szkół. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno – taneczny Kleksiki z klasy 3A. Mali artyści wystąpili w piosenkach:
- Mamo, nasza mamo,
- Do grającej szafy grosik wrzuć,
- Być kobietą.
Ponadto chłopcy i dziewczęta zatańczyli cza – czę, a na zakończenie Gabrysia Zatorska zaśpiewała solo: To, co mam. Uczniów przygotowała pani Beata Młodzik i pan Krzysztof Załęczny

DZIEŃ OTWARTY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8
25 maja 2013 roku

WIELKIE CZAROWANIE DLA MAMY I TATY

          W oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania z rodzicami z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas I – III zaprezentowali przedstawienia dla Rodziców, natomiast uczniowie klas IV – VI zaprosili na widowisko teatralne pt. „Kopciuszek XXI wieku”.

Odbyły się także:

GRY, ZABAWY, TURNIEJE, QUIZY, WARSZTATY, POKAZY DLA CAŁEJ RODZINY.

Między innymi:
- warsztaty plastyczne „ Magiczne kręgi wyobraźni”
,
- zajęcia logopedyczne „ Przygody Języczka Wędrowniczka”
,
- zajęcia relaksacyjne „Zrelaksuj się mamo, zrelaksuj się tato”
,
- gry, zabawy i zadania komputerowe,
- gra dydaktyczna „ Jeden z …………

- prezentacje uczniów „Czarujące miejsca w naszym regionie”
,
- gry matematyczne „Kryształowa góra,
- gry planszowe w oparciu o lektury szkolne „Przygoda z lekturą”
,
- krzyżówki i gry językowe,
- zajęcia sportowe i rekreacyjne - Turniej gry w tenisa stołowego
,
- wystawy prac „Zwykły dzień mojej mamy”, „ Bohaterowie utworów Jana Brzechwy”, Projekty plastyczno – językowe
.

           14 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Bełchatowie odbył się XI Konkurs Wokalny Totus Tuus. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bełchatowa i Starosta Bełchatowski.   Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Grzejszczak, Julia Opałka i Gabriela Zatorska. I miejsce, piosenką  Maryjo, Matko mojego wyzwania, wyśpiewała Gabriela Zatorska z klasy 3a,   III miejsce, piosenką Maryja, Ave Maryja, zajęła Zuzanna Grzejszczak z klasy 3c.

Uczennice przygotował pan Krzysztof Załęczny

          26 kwietnia 2013r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w I Bełchatowskim Dniu Ziemi i Wody. Podczas obchodów uczniowie wszystkich szkół rywalizowali ze sobą w konkursie wokalnym, plastycznym oraz na najlepsze hasło reklamowe. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczniom!

Beata Młodzik

Wiwat Maj, Trzeci Maj...

Apel przygotowali uczniowie z klasy III b pod kierunkiem pani Madgaleny Łaczkowskiej oraz uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem pani Barbary Kijak.

22 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          19 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem pan wychowawczyń: Wandy Kaczmarkiewicz, Katarzyny Michalak i Karoliny Prokop.

24 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się
„Wiosenny koncert”

W koncercie usłyszeliśmy ciekawe wykonania znanych i mniej znanych utworów
muzyczno – instrumentalnych.

Wystąpili:

„To co mam” – Gabrysia Zatorska, Julia Kubik, Aleksandra Wiatr – 3a , Natalia Łukasiewicz – 3b
„Słowa i wiatr” - Nikola Rudzka i Nikola Mielczarek 5b
„Wojskowy pochód” – utwór wykonany na skrzypcach przez Wojtka Szczepaniaka 6d
Taniec cha – cha - „Kleksiki” klasa 3a
„Ktoś mnie pokochał” – Piotrek Drobniewski 6a
„ Mucha w mucholocie” – grupa 01
„ Śpiewaj, śpiewaj” – Patrycja Łapa 1a
“You simple the best” - Aleksandra Woszczyk (Tina Turner) 3a, saksofon – Oskar Kołatek 3a
„Paweł i Gaweł” – wiersz Zosia Pawlak 2b
„Familijny blus” – dziewczynki z klasy 1c
„Przebudzenie Ikara” – Gabrysia Zatorska 3a
„Pieski małe dwa” – dziewczynki z klasy 3c
Barokowy utwór na keybordzie – Sandra Kruk 5a
„Pozytywnie tak” – Julia Opałka 5b
Matura – Julia Świąder 3a

Przygotowanie: Beata Młodzik, Viviana Zatorska
Prowadzenie: Gabriel Lorencki
Oprawa muzyczna: Krzysztof Załęczny
Dekoracja: Aleksandra Drzewosz, Dorota Milaszewska, Ewa Wolska- Stanowska

Iwona Wojciechowska

OTWIERAMY DRZWI DO KLAS PIERWSZYCH

          Obowiązek szkolny dla sześciolatków przesunięty został na 1 września 2014 r. W nadchodzącym nowym roku szkolnym 2013/2014, decyzję o rozpoczęciu nauki przez dzieci sześcioletnie podejmują rodzice. Chcemy pomóc rodzicom w podjęciu tak ważnej dla nich decyzji. Dlatego, właśnie w marcu, kiedy trwają zapisy do szkoły OTWIERAMY DRZWI DO KLAS PIERWSZYCH. W dniach 19 i 20 marca odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci sześcioletnich i ich rodziców. Dzieci uczestniczyły w pierwszych szkolnych lekcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Usiadły w szkolnych ławkach, przekonały się, czy jest, im wygodnie, brały czynny udział w różnych rodzajach szkolnej aktywności: w edukacji polonistycznej, matematycznej, plastycznej oraz muzycznej. Rodzice poznali metody nauczania, porozmawiali z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej o podstawie programowej obowiązującej w klasie pierwszej, obejrzeli podręczniki oraz inne pomoce dydaktyczne wykorzystywane przez pierwszaków. Rodzicom przedstawiona została również prezentacja multimedialna pt. „Moje sześcioletnie dziecko idzie do szkoły – z pamiętnika młodego rodzica” przygotowana przez rodziców naszej szkoły. Rodzice pamiętają swoje szkolne doświadczenia, lecz w obecnym systemie kształcenia dawna filozofia nauczania dawno odeszła do lamusa! Mamy nadzieję, ze wizyta w szkole pozwoli rodzicom podjąć decyzję i uwierzyć, że ich sześciolatek poradzi sobie w klasie pierwszej.

Zajęcia pokazowe prowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Monika Gawron, Małgorzata Kruk, Katarzyna Michalak, Beata Młodzik, Karolina Prokop oraz nauczyciel muzyki Krzysztof Załęczny.

Zajęcia otwarte w przedszkolnym oddziale integracyjnym

W dniu 6 kwietnia 2013 r. odbyły się zajęcia pokazowe
w przedszkolnym oddziale integracyjnym.

Zajęcia poprowadziły wychowawczynie grupy 01 panie:
Karolina Prokop i Katarzyna Michalak

Pożegnanie zimy – powitanie wiosny

          21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna kalendarzowa wiosna. Aby tradycji stało się zadość, czekające z utęsknieniem na wiosnę dzieci z klasy I c wykonały Marzannę, a następnie wyruszyły nad rzekę, by ostatecznie pożegnać zimę. Dzieci wesoło krzyczały, zwracając się do Marzanny, by zima odeszła precz zabierając ze sobą złą pogodę i pozwoliła wreszcie zapanować wiośnie. Kukła, wypchana słomą, została spalona na dobrą wróżbę nadchodzącej wiosny.

Mirosława Sygitowicz

W dniach 21 i 22 marca odbył się w naszej szkole KIERMASZ WIELKANOCNY.

Kiermasz przygotowały panie: M. Chorążyczewska, D. Milaszewska, E.Wolska-Stanowska,M. Świercz, K. Prokop, K. Michalak,W. Kaczmarkiewicz,E. Zamolska, K. Boczkiewicz.

          Chociaż nie farbujemy rzeki na zielono, to o dniu Świętego Patryka nie zapominamy. 15 marca, na cześć patrona Irlandii, społeczność naszej szkoły ubrała się na zielono, pamiętając przy tym, że Kto w piątek na zielono nieubrany, ten szczypany. Kolor zielony nastroił nas optymistycznie tego dnia, tym bardziej, że wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy wiosny.

Viviana Zatorska

Ósmego marca marcowy wiatr
z odświętną miną do „ósemki” wpadł.
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiet z tysiącem róż.
A w każdej róży w tym że bukiecie,
jest moc najszczerszych życzeń -
które przekazujemy każdej kobiecie.

WSZYSTKIM PANIOM I DZIEWCZYNKOM ŻYCZYMY SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ, WIELU CHWIL RADOŚCI, ABY KAŻDY DZIEŃ BYŁ NAJWSPANIALSZĄ PRZYGODĄ I POWODEM DO DUMY.

Do życzeń dołączamy utwór pt. „Być kobietą” w wykonaniu „małych kobietek” z klasy 3a muzyczno – tanecznej.
Uczniów przygotowali: Krzysztof Załęczny i Beata Młodzik

Beata Młodzik

         W dniu 27 lutego 2013 r. odbył się XVII międzyszkolny konkurs „Bełchatów wczoraj i dziś” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Stępień –Bieniek po raz trzeci z rzędu zwyciężyli w tym konkursie.

Ewa Stępień-Bieniek

          Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski ogłosił w listopadzie zbiórkę maskotek dla potrzebujących dzieci. Ta charytatywna akcja cieszyła się niebywałym powodzeniem i trwała niemal dwa miesiące. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi pluszakami, chcąc sprawić przyjemność potrzebującym kolegom i koleżankom. Udało się zebrać kilkadziesiąt worków maskotek, a także puzzli i gier dydaktycznych. Zabawki trafiły na oddział chirurgiczny dla dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie oraz do Polskiego Czerwonego Krzyża, który przekazał je w bożonarodzeniowych paczkach wielu ubogim rodzinom. Wszystkim dzieciom oraz opiekunom Samorząd Uczniowski dziękuje za szczodrość       i bezinteresowną pomoc.

Viviana Zatorska


Ferie w naszej szkole

Zajęcia odbywały się od 11.02.2013r. do 15.02.2013r. w godzinach od 8.30 – 13.30.

W programie :
- wyjście do Muzeum Regionalnego Bełchatowie - wystawa interaktywna ekspozycja złożona z modeli obsługiwanych samodzielnie „Nauki dawne i niedawne",
- dyskoteka ostatkowa,
- zajęcia w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie - warsztaty twórczości – gry i zabawy rozwijające kreatywne myślenie, spostrzegawczość, pamięć i wyobraźnię,
- wyjście do Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie - zajęcia curlingowe
- wyjście do kina w Miejskim Centrum Kultury na film pt. „ Magiczne drzewo”.

Turnus Korekcji i Kompensacji wad postawy
Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie
11.02 – 23.02. 2013 r.

        Wzorem lat ubiegłych, zimowe ferie 2013 spędziliśmy w DWD w Głazie. Uczniowie naszej szkoły czekali na ten wyjazd już od dawna. Przejażdżki konne, gimnastyka korekcyjna, Nordic Walking, ognisko, kulig oraz liczne konkursy i zabawy sprawiły , że wróciliśmy do szkoły wypoczęci i pełni wrażeń. Za rok z pewnością wrócimy tam znów….

Magdalena Majchrzak-Maras

 

Obóz narciarski
Bukowina Tatrzańska
15.02 – 22.02.2013 r.

Uczniowie z klasy V a, VI c i VI d w czasie ferii zimowych od 15 – 22.02 2013 r. przebywali w Bukowinie Tatrzańskiej na obozie narciarskim. Doskonalili umiejętności narciarstwa zjazdowego w pięknej górskiej scenerii. Byliśmy tam w celach zdrowotno – rekreacyjnych, poznawczych, estetycznych dla własnej przyjemności i samodoskonalenia. W czasie pobytu, poza zajęciami na stoku, byliśmy w Aqua Parku w Zakopanem. Wieczorami, aktywnie spędzaliśmy czas w świetlicy ośrodka: rozgrywaliśmy turnieje w tenisa stołowego oraz w piłkarzy ki. Bawiliśmy się w kalambury, rozwiązywaliśmy quizy, cała grupa świetnie się bawiła. Ostatni dzień pobytu, był sprawdzianem umiejętności zdobytych na stoku w slalomie narciarskim, gdzie instruktorzy oceniali czas przejazdu i technikę jazdy. Wieczorem na podsumowanie otrzymaliśmy dyplomy i nagrody zdobyte w różnych zabawach i zawodach.

Barbara Folholc

Bezpieczne ferie

          W piątek, 8 lutego 2013 r. odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawczyń: Katarzyny Boczkiewicz i Ewy Zamolskiej zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce zimowej. Gościliśmy również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, którzy przypomnieli wszystkim zasady bezpieczeństwa obwiązujące w takcie zimowego wypoczynku.

Małgorzata Kwiecień

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii !

Zabawa karnawałowa

W dniu 7 lutego 2013 roku w naszej szkole dla uczniów klas 0-VI odbyła się zabawa karnawałowa.

Klasy 0-III

Klasy IV-VI

Małgorzata Kwiecień

Dla Babci i Dziadka

          W dniu 24 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klasy II c, II d i III a. Wnuczęta pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły dla szanownych gości. Dziękowały swoim Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i dobroć. Były życzenia, samodzielnie wykonane prezenty i wspólnie odśpiewane 100 lat. Dzieci sprawiły wiele radości tak wspaniałym i ważnym gościom. Można było zauważyć niejedną łezkę w oczach seniorów. W imieniu wzruszonych gości za zaproszenie i piękny występ podziękowała dzieciom Babcia Piotra Jagusia - ucznia klasy III a. Uroczystość przygotowały panie: Dorota Malarska, Anna Szczucka, Beata Młodzik oraz pan Krzysztof Załęczny.

Małgorzata Kwiecień

XII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

       15 grudnia 2012r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyły się przesłuchania konkursowe XII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowali:

- Zespół „Kleksiki” – uczniowie klasy 3a – „Jest taki dzień”,
- Gabriela Zatorska – uczennica klasy 3a – „Tobie, mały Panie”,
- Magdalena Skoczylas – uczennica klasy 3a „Mikołaj”,
- Maria Trzcińska – uczennica klasy 3c – „Cicha noc”,
- Zuzanna Grzejszczak – uczennica klasy 3c – „Święty czas”,
- Sandra Kruk - uczennica klasy 5a – „Cicha noc”,
- Julia Wyciszkiewicz – uczennica klasy 6b – „Coraz bliżej święta”.
Uczniów przygotował pan Krzysztof Załęczny.

      Koncert laureatów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w dn. 20.01.2013 r. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego (osiedle Binków) w Bełchatowie. Nasi uczniowie mogą poszczycić się następującymi osiągnięciami:

I miejsce zdobyli:
- zespół „Kleksiki” (kategoria zespoły i chóry).
- Gabriela Zatorska (kategoria soliści),
- Maria Trzcińska (kategoria soliści).
II miejsce zdobyła Sandra Kruk (kategoria soliści).
III miejsce zdobyła Zuzanna Grzejszczak (kategoria soliści).
Gratulujemy zwycięzcom!

Beata Młodzik

Z WIZYTĄ W MUZEUM

          W dniu 16 stycznia 2013 roku uczniowie klasy 2b uczestniczyli w wystawie „Nauki dawne i niedawne” w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Dzieci mogły przekonać się jak dawniej wyglądał pomiar czasu oraz sposób prowadzenia obliczeń. Miały okazję zobaczyć fale – światło i dźwięk. Ponadto zapoznały się z wyglądem gwiazdozbioru każdego dnia roku. Wystawa bardzo podobała się uczniom, gdyż osobiście mogli obsłużyć każde urządzenie.

Anna Skóra

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

CUD BOŻEGO NARODZENIA

          W piątek, 21 grudnia w skupieniu i w świątecznym nastroju obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Bożego Narodzenia” przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań katechetek: Marii Brzezowskiej i Katarzyny Bujacz oraz pana Krzysztofa Załęcznego.

Małgorzata Kwiecień

Kiermasz Bożonarodzeniowy.

         W dniach 18,19,20 grudnia odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci samodzielnie lub wspólnie z rodzicami. Na kiermaszu można było podziwiać i zakupić: stroiki, świeczniki, bombki, witraże, anioły, gwiazdy, lampiony, kartki świąteczne oraz ciasta, pierniczki i inne wypieki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i w sprawnym przeprowadzeniu kiermaszu bożonarodzeniowego. Organizatorzy: Anna Perljan, Beata Wójcik, Kinga Marszewska, Małgorzata Chorążyczewska, Dorota Milaszewska, Aleksandra Drzewosz Jadwiga Moneta, Monika Gawron ,Beata Młodzik, Małgorzata Kruk, wychowawcy klas.

Małgorzata Chorążyczewska

VII BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY

W piątek, 14 grudnia 2012 r. w MCK odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego 
„NAJCIEPLEJSZE ŚWIĘTA W ROKU”
Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury oraz nasza szkoła. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bełchatowa. Sponsorem konkursu było Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej PEC.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach tematycznych:

Bożonarodzeniowa karta świąteczna

Szopka bożonarodzeniowa

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy. Prace konkursowe można oglądać w Galerii MCK do 2 stycznia 2013 roku.

Małgorzata Kwiecień

Przyszedł do nas Mikołaj

          Czekaliśmy, czekaliśmy… i szczęśliwie dla nas 6 grudnia spadł śnieg, dzięki czemu wytęskniony Święty Mikołaj zawitał w naszej szkole z samego rana. Pojawił się w towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek i z wielkim workiem słodyczy. Czy to maluch czy starszak – każdy obdarowany został pysznym cukierkiem, bo tego wyjątkowego dnia wszyscy zasługują na prezenty. Mimo Jego wielkiego brzucha i długiej siwej brody nikt nie przestraszył się Świętego Mikołaja, wręcz przeciwnie wszyscy chętnie pozowali z Nim do zdjęć licząc, że pojawi się u Nas za rok.

Viviana Zatorska

 

Barbórka 2012

          03 grudnia 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika z udziałem zaproszonego gościa z Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Podczas tej uroczystości uczniowie klasy 2a integracyjnej przedstawili montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Małgorzaty Kruk i p. Moniki Gawron. Mogliśmy również obejrzeć układ marszowy „Florentinermarsch” w wykonaniu klasy 3a pod kierunkiem p. Beaty Młodzik.

Małgorzata Kruk

28 listopada 2012 w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Przyrodniczej
i Ekologicznej
. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w każdej kategorii wiekowej zajmując zaszczytne miejsca. Uczniów do konkursu przygotował pan Krzysztof Załeczny.
W grupie przedszkolnej I miejsce wyśpiewał Antoś Smodlibowski z grupy „O 3”.
W kategorii klas I-III
I miejsce - Gabriela Zatorska
III miejsce - Julia Kalecińska

W kategorii klas IV –VI
I miejsce - Sandra Kruk
II miejsce - Julia Kubik

Krzysztof Załęczny

Dnia 29 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa.

          Kolejny raz bawiliśmy się na szkolnej imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się znakomicie przy muzyce prezentowanej przez pana Krzysztofa Załęcznego. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się, kiedy pani Viviana Zatorska i pan Gabriel Lorencki, jako opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizują podobną dyskotekę.

          Jak co roku wychowawcy świetlicy zorganizowali SALON WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH. Uczennice klas III – VI pod kierunkiem pani M. Chorażyczewskiej, pani E.Wolskiej – Stanowskiej i pani D. Milaszewskiej przygotowały wiele wróżb
i atrakcji, zapewniając wszystkim uczniom naszej szkoły świetną zabawę.

Małgorzata Kwiecień

Światowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

          W dniu 23 listopada br. dzieci z grupy O1 wraz z p. Karoliną Prokop i p. Katarzyną Michalak zaprosiły ukochane misie na spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Wspólne zabawy z pluszakami, śpiew i taniec dostarczyły wszystkim wiele radości. Dzieci zapoznały się z historią misia, wysłuchały bajek, wierszy i piosenek tematycznie związanych z misiami. Prace plastyczne z głównym bohaterem tej uroczystości pięknie dekorują naszą salę. Obchody tego dnia to również okazja do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, jak również wdrażanie do poszanowania zabawek. Miło, wesoło i ciekawie spędzony dzień uwieczniliśmy na zdjęciach.

Katarzyna Michalak, Karolina Prokop

          27 października 2012r. w Oratorium Jana Pawła II w Bełchatowie odbył się XIII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Naszą szkołę reprezentował zespół dzieci z klasy 3a muzyczno - tanecznej oraz soliści: Gabriela Zatorska, Sandra Kruk i Natalia Łukaszewicz. Uczniów przygotował pan Krzysztof Załęczny. Utwory zaprezentowane przez uczniów: "Marsz lotników", "Poszłabym do wojska", " Żołnierskie buty" oraz "My, Pierwsza Brygada" bardzo spodobały się jury oraz publiczności. Zespół "Kleksiki" oraz Gabrielę Zatorską zaproszono na występ w Koncercie Laureatów, który odbył się 11 listopada.

Gabriela Zatorska z klasy III a zdobyła I miejsce oraz ZŁOTY MIKROFON.

Zespół Kleksiki z klasy III a muzyczno-tanecznej zdobył II miejsce.

Beata Młodzik

          W dniach 08 i 09 listopada 2012r. społeczność naszej szkoły uczciła 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyły się w szkole uroczyste apele. W wierszach i pieśniach wspominaliśmy losy polskiego narodu, który egzamin z patriotyzmu zdawał w czasach o wiele trudniejszych niż nasze. Była to dla nas kolejna lekcja patriotyzmu, czas zadumy i refleksji nad historią naszej Ojczyzny. Montaż słowno-muzyczny o Ojczyźnie i trudnej drodze do niepodległości dla klas 0 – III przygotowali uczniowie klasy 3c kierunkiem pani Stanisławy Wójcik. Na uroczystości zaprezentowali się również uczniowie klasy 3a w utworach „Marsz lotników” oraz „Poszłabym do wojska”.

Stanisława Wójcik

...Jak myśl sprzed lat,
Jak wspomnień ślad
Wraca dziś
Pamięć o Tych, których nie ma...

Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczcili również uczniowie klas IV – VI. Część artystyczną pod kierunkiem pani Ewy Stępień -Bieniek przygotowali uczniowie:
SŁOWO WSTĘPNE – Aleksandra Kamińska klasa VI b,
TRZY CZARNE ORŁY - Katarzyna Jakubiak, Oliwia Sadowska, Kinga Sowa z klasy IV a,
ŻELIGOWSKI - Jakub Rychter klasa V b,
PIŁSUDSKI – Kacper Michałek klasa VI a,
RECYTATOR - Oliwia Szymańska klasa V b.
PIOSENKI wykonali uczniowie z klas III a i III c oraz chór szkolny.

Ewa Stępień – Bieniek

W naszej szkole corocznie odbywają się konkursy i apele poświecone Janowi Pawłowi II.
W październiku został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów dla klas 0 - 6
pt. Naśladuję Ojca Św. Jana Pawła II w drodze do świętości oraz apel z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.

Małgorzata Kwiecień

          Dzień Kultury Brytyjskiej w naszej szkole to między innymi obchody Święta Halloween. Celem imprezy było zapoznanie uczniów ze zwyczajami krajów anglojęzycznych. Zgodnie z tradycją w Halloween dzieci i dorośli przebierają się za potwory, takie jak wampiry, duchy czy czarownice, a także za nietoperze, pająki czy inne postaci znane z filmów. Wieczorami organizowane są zabawy oraz pochody przez ulice miast. Po korytarzach naszej szkoły tez chodziły najróżniejsze straaaaaaszne stwory: czarownice, pająki, nietoperze, czarnoksiężnicy, a lampiony z dyni uśmiechały się do nas z wielu miejsc. Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym zwrotem od: All Hallows' Eve – czyli wigilia Wszystkich Świętych. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto to w Polsce pojawiło się w latach 90.

Viviana Zatorska

2 października - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Dnia 2 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na plakat lub hasło pt.: STOP PRZEMOCY. Jury, w składzie:
pani Aleksandra Drzewosz,
pani Viviana Zatorska,
przewodnicząca SU Zuzanna Skoczylas,
przewodnicząca sekcji dekoracyjnej SU Adrianna Drzewosz,
przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Wiktor Michałowski z klasy 6d,
II miejsce: Julia Stasiak z klasy 5b,
III miejsce: Paulina Lange, Oliwia Sadowska z klasy 4a.


Ponadto jury przyznało cztery wyróżnienia, które otrzymali:

Agata Kaczorowska z klasy 5a,
Kira Majchrowska z klasy 6d,
Albert Spaleniak z klasy 4b,
Gabriela Zatorska z klasy 3a.


Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie !!!

Wszystkim szkolnym nerwusom dedykujemy najciekawsze HASŁA:

Przypominam ciągle Ci: nie bij kumpli, nie bądź zły!
Wielka pomoc dobra jest, stop przemocy w sercu miej.
Nie używaj przemocy, to nie stracisz swojej mocy!
Przemocy stop mów, a będziesz żył zdrów.
Gdy nastąpi chwila złości zastąp ją czymś w rodzaju miłości.
Nie używaj przemocy – odwołaj się do pomocy!
Przemoc to zła rzecz, więc niech idzie precz!!!
Przemoc i agresja to zły los dziecka.
Na agresję uważaj, na przemoc też zważaj!
Przemocy stop mówimy i się tego nie boimy!

Viviana Zatorska

12 października 2012 roku odbyła się uroczystość
PASOWANIA PIERWSZAKÓW
na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8
Po uroczystym przyrzeczeniu PIERWSZOKLASIŚCI zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Małgorzata Kwiecień

          Dnia 30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. W naszej szkole obchody Dnia Chłopaka odbyły się
w piątek 28 września.

          W naszej szkole nie tylko się uczymy, ale też spędzamy miło czas jak to było w piątek, kiedy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień wyjątkowy nie tylko dla chłopców, którzy otrzymali słodkie upominki, ale też dla dziewcząt, które miały odwagę założyć w tym dniu elementy typowo męskiego stroju, jak np.: krawat, muchę, koszulę, kapelusz, czapkę bejsbolówkę, raperskie jeansy itp. Dziewczyny świetnie się przy tym bawiły, a co najważniejsze nie straciły nic ze swojego uroku osobistego, co widać na załączonych zdjęciach.

Viviana Zatorska

         Uczennica klasy VI c Ada Drzewosz została laureatką w konkursie plastycznym „To ja ! w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. 25 września 2012 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie w towarzystwie swojej mamy oraz pani dyrektor Honoraty Kwaśniewskiej Ada odebrała nagrodę główną.

Gratulujemy !

Cicho sza …

DROGI RODZICU !!!

          Rozpoczynamy długofalowe działanie w formie akcji „ Uwaga Hałas - posłuchaj ciszy”. Akcja ma na celu:
• ograniczyć niekorzystny wpływ hałasu na zdrowie i funkcjonowanie Twojego dziecka,
• uświadomić dzieciom jak szkodzi im hałas,
• pomóc lepiej czuć się podczas pobytu w szkole,
• zmniejszyć hałas z jakim dzieci stykają się na przerwach śródlekcyjnych.
Codziennie podczas przerwy o godz. 9.40 prosimy dzieci o zachowanie ciszy i rozmowy szeptem. Chcielibyśmy aby stopniowo przyzwyczajać uczniów do spokojnego cichego mówienia również podczas pozostałych przerw. Rodzicu porozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, jak hałas wpływa na jego zdrowie i ucz go spokojnego, cichego mówienia. Wesprzesz tym samym akcję, którą organizujemy w szkole z myślą o Twoim dziecku.

Prosimy o przyłączenie się do naszej akcji.

Warto wiedzieć:
HAŁAS SZKODZI TWOJEMU DZIECKU !!!

Stwierdzono, że grupa ludzi najbardziej narażona na niekorzystny wpływ oddziaływania hałasu to dzieci. Nadmierny hałas powoduje uszkodzenia słuchu. Ucho jest bardzo wrażliwym i delikatnym narządem. Stale towarzyszący hałas powoduje nieodwracalne zmiany w mechanizmie kosteczek słuchowych ucha środkowego. Konsekwencją jest pogorszenie słuchu. Musisz wiedzieć, że hałas nie szkodzi jedynie na słuch. Długotrwałe, głośne dźwięki odbijają się na całym organizmie, wpływając niekorzystnie na układ nerwowy, krążenia, pokarmowy, a nawet hormonalny. Gdy dzieci krzyczą zamiast mówić, słuchają muzyki nastawiając ją na maksymalną głośność same sobie fundują sobie hałas. Narażając się na hałas mogą również mieć kłopoty ze skupieniem uwagi, a nawet poprawną nauką i myśleniem. Hałas może się odbić również na ich psychice, powodując nadwrażliwość, a nawet agresję. Zbyt długie przebywanie w hałaśliwym miejscu objawiać się może zmęczeniem, sennością lub przeciwnie rozdrażnieniem, uczuciem "obciążenia" dźwiękiem, wydłużeniem czasu reakcji, spadkiem koncentracji, a nawet niepokojem lub lękiem.

Pedagodzy: Anna Perljan, Małgorzata Świercz

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

          W czerwcu tego roku wśród klas pierwszych odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu "Sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie". W drodze eliminacji naszą szkołę we wrześniowym konkursie powiatowym reprezentowali Daria Matusiak z klasy 2c oraz Paweł Jurczyk z klasy 2b. Do rywalizacji przystąpiły drużyny drugoklasistów
z 13 szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Nasi uczniowie zajęli III miejsce.

Anna Skóra

„…I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach – zasób nowej wiedzy...”

Jan Brzechwa

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 3 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły przywitali nowy rok szkolny. Najmłodsi uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z Rodzicami z niecierpliwością oczekiwali na pierwszy dzwonek. Inaugurację roku szkolnego uświetnił program artystyczny, który przygotowali uczniowie z klasy II b i z III a, pod kierunkiem pani Anny Skóry, pani Beaty Młodzik i pana Krzysztofa Załęcznego. Dekorację sali przygotowała pani Aleksandra Drzewosz.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Małgorzata Kwiecień