MISJA SZKOŁY: Jesteśmy szkołą otwartą, przyjazną i bezpieczną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Tworzymy atmosferę, w której uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie pracują nad kształtowaniem osobowości młodego człowieka. Celem naszym jest indywidualny i wszechstronny rozwój każdego dziecka.

Archiwum - wydarzenia w roku szkolnym 2013/2014

         26. czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Bezpieczne wakacje” z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Pan Komisarz Sławomir Szymański w bardzo ciekawy sposób przedstawił naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas zbliżających się wakacji. Apel został przygotowany przez panie: Katarzynę Boczkiewicz i Dorotę Milaszewską.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

STOP ZWOLNIENIOM Z WF-u Z BKL-em

       W piątek, 13 czerwca 2014r. w naszej szkole w ramach Akcji „Stop zwolnieniom z WF-u” odbyły się zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.
Zajęcia prowadzili:
Łukasz Mantyk – trener bełchatowskich lekkoatletów oraz zawodnicy Klubu, medaliści Mistrzostw Polski: Mateusz Trzeboński, Karolina Fiszer, Angelika Krak, Patrycja Wieczorek, Mariusz Jurczyk

Bełchatowski Przegląd Twórczości Szkolnej

         13 czerwca w Miejskim Centrum Kultury odbył się Bełchatowski Przegląd Twórczości Szkolnej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów naszego miasta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 d, zespół Kleksiki z klasy 4 muzyczno – tanecznej i uczennice klas czwartych: Zuzanna Grzejszczak i Gabriela Zatorska. Kleksiki zaśpiewały znany utwór Maryli Rodowicz Pszczoły na wrotkach, ale także zaprezentowały układ taneczny do piosenki ACDC You shook me all night long, którym w międzyszkolnym konkursie tańca wywalczyły I miejsce. Solistka Zuzia swoją piosenką przypomniała wszystkim, że nadchodzą wakacje, a Gabrysia, wykonując swój kawałek po angielsku, że miłość nie zawsze jest szczęśliwa.   Do przeglądu uczniów przygotowała pani Beata Młodzik, Anna Michniewska i pan Krzysztof Załęczny.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

       W dniu 30.05.2014r. świetlica szkolna gościła Ochotniczą Straż Pożarną z Bełchatowa. Wychowankowie klas 0 -3 uczestniczyli w pokazie i prezentacji sprzętu strażackiego i jego zastosowania. Zostały ukazane niebezpieczeństwa, z jakimi styka się strażak w codziennej pracy. Numer do Straży Pożarnej 998 został przez uczniów zapamiętany. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem strażaka i wzbudzenie szacunku do tego zawodu. Dzieci były pod wielkim wrażeniem całego pokazu, życzyły strażakom powodzenia.

Małgorzata Chorążyczewska

Festiwal Piosenki Papieskiej i Religijnej Santo Subito Bełchatów 2014

          24 maja w sali teatralno – widowiskowej MCK Giganty Mocy odbył się I Archidiecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Papieskiej i Religijnej Santo Subito Bełchatów 2014. Konkurs odbył się z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, a patronat nad festiwalem objął Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Łódzki. Organizatorem festiwalu została Parafia Narodzenia NMP i Prezydent Miasta Bełchatowa pan Marek Chrzanowski. W festiwalu udział wzięło ponad 400 wykonawców, ale do ścisłej czołówki i koncertu laureatów doszli tylko najlepsi. Tym milej było nam uczestniczyć 15 czerwca w koncercie finalistów, w ogrodach parafii NMP, gdzie nasza uczennica Gabrysia Zatorska odebrała II nagrodę wyśpiewując utwór Pieśń o Janie Pawle II. Uczennicę przygotował pan Krzysztof Załęczny.

Przegląd Piosenki o Łodzi Łódzkie Skrzydła

         Trzeci rok z rzędu nasza uczennica Gabriela Zatorska wyśpiewała I miejsce w Przeglądzie Piosenki o Łodzi Łódzkie Skrzydła, który odbył się 3 i 4 kwietnia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. W przeglądzie udział wzięło ponad 2 tys. uczestników. Finał jubileuszowej XX edycji przeglądu odbył się 16 czerwca w Auli Akademii Muzycznej w Łodzi podczas bardzo uroczystej gali. Gabrysia zaśpiewała 2 piosenki: Bal drewnianych lalek oraz Co mi tam, że pada deszcz -  opowiadając w tej piosence o mieście Łodzi. Zachwyciła nie tylko samym śpiewem, ale i inscenizacją przygotowaną do wykonywanych utworów.

„ORLIK VOLLEYMANIA 2014”
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

        Dnia 20.05.2014r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w turnieju piłki siatkowej „Orlik Volleymania 2014”. Zawodami objętych zostało 16 województw na terenie całej Polski. Rywalizacja przeprowadzona została w trzech etapach: eliminacje regionalne, makroregion i finał ogólnopolski. W regionalnych eliminacjach województwa łódzkiego na 20 startujących drużyn uzyskaliśmy I miejsce i awans na zawody makroregionalne, które odbyły się w Krakowie w dniu 9.06.2014r. Postawa, zaangażowanie i aktywna rywalizacja sportowa naszych uczniów zakończyła się sukcesem. Uzyskaliśmy awans na zawody ogólnopolskie, które odbędą się 25.06.2014r. w Tucholi.

Skład drużyny: Filipek Dawid, Jaros Aleksandra, Mielczarek Paweł, Urbańska Paulina, Chojnacki Maciej, Sadowska Wiktoria.
Opiekun drużyny: Elżbieta Zielińska.

Ogólnopolski konkurs
„Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej pt. ”Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”. Na konkurs wpłynęły ogółem 294 prace ze 166 szkół. 13 maja 2014 komisja konkursowa pod przewodnictwem scenarzysty i współautora komiksów Sławomira Zajączkowskiego spośród nadesłanych prac wyłoniła najlepsze.
Wśród laureatów znalazły się nasze uczennice.

II miejsce: Mokra. Kawaleria na czołgi; autorka: Julia Stasiak, 13 lat, kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie; nauczyciel opiekun: Ewa Bieniek.

Wyróżnienie: Na ratunek, autor: Michalina Konefał, 13 lat; Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie; nauczyciel opiekun: Ewa Bieniek.

Rozdanie nagród i prezentacja zwycięskich prac nastąpi w dniu 17 maja 2014 podczas IV Festiwalu Komiksu Historycznego w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie.

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

        Przedstawienie pt.”Los Ziemi w naszych rekach” przygotowały dzieci z integracyjnego oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani Moniki Gawron i pani Beaty Młodzik.

I miejsce dla zespołu tanecznego „Kleksiki”

         29 kwietnia 2014r. zespół taneczny „Kleksiki” z klasy 4a muzyczno - tanecznej reprezentował naszą szkołę w III Powiatowym Turnieju Tanecznym „Tańcz z 9 – tką”. Dziewczynki zajęły I miejsce w kategorii klas 4-6. Zespół przygotowała pani Beata Młodzik.

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu, 28 kwietnia 2014 roku odbył się koncert dla rodziców pt. „Na żołnierską nutę”.

W hołdzie Ojcu Świętemu

       W dniu 24 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji przypadającej na 27 kwietnia kanonizacji  Błogosławionego Jana Pawła II. W przededniu tego wydarzenia uczniowie z klas IV – VI pod kierunkiem pań katechetek: K. Bujacz i M. Brzezowskiej przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny o życiu i pontyfikacie Ojca Świętego.

KIERMASZ WIELKANOCNY

11 kwietnia 2014 roku

 

OSIKOWA DOLINA

3 kwietnia 2014 roku

     Już po raz drugi odbyły się w naszej szkole warsztaty z zakresu wykonywania ozdób wielkanocnych z wiórów osikowych. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas I - IV, koła plastycznego oraz nauczyciele.

Gala konkursu „Mam 6 lat”

       Dnia 18 marca 2014 r. uczniowie klasy II c w składzie: Natalia Brandt, Nikola Janowska, Iga Kołatek, Dominik Krawczyk, Maja Łukaszewska, Kinga Owczarek, Julia Przybyła i Karol Szewczyk w towarzystwie pani dyrektor szkoły Honoraty Kwaśniewskiej, pani wicedyrektor Małgorzaty Kwiecień, wychowawcy klasy pani Mirosławy Sygitowicz oraz przewodniczącej rady rodziców, pani Magdaleny Krakowieckiej wzięli udział w Wojewódzkiej Gali III edycji Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Podczas gali nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. Nasza szkoła znalazła się wśród finalistów konkursu i otrzymała nagrody w następujących kategoriach.

I miejsce – Kategoria: Rada rodziców szkoły - „Sześciolatek w przyjaznej szkole"
III miejsce – Kategoria: Uczniowie - „Mam 6 lat i jestem aktywny”
W maju będziemy reprezentować województwo łódzkie w wielkim finale w Warszawie.

OTWIERAMY DRZWI DO KLAS PIERWSZYCH

  W dniu 19.03.2014 r. odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci z przedszkoli oraz ich rodziców. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w pierwszych szkolnych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Wypowiadały się na dany temat, bawiły w zabawy dydaktyczne, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne i taneczne, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, tworzyły plakaty, pracowały z tablicą interaktywną. Rodzice rozmawiali z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej o podstawie programowej obowiązującej w klasie pierwszej, a także obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Moje sześcioletnie dziecko idzie do szkoły”.

Zajęcia prowadziły panie:
Joanna Makowska - wychowawca klasy Id,
Karolina Prokop i Katarzyna Michalak - wychowawczynie kas I a,
Beata Młodzik i Monika Gawron wychowawczynie oddziału przedszkolnego 01.

Uczniowie klas I – III naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę Rossman "Twój Niezbędnik Higieniczny”

W konkursie, którego motto brzmiało „Czysty, wesoły chodzę do szkoły” zadaniem dzieci było wykonanie dowolnej pracy poświęconej tej tematyce. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni zestawami produktów higienicznych.

Uczniowie klasy 6a, 1marca 2014r. wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1. Konkurs miał na celu przede wszystkim:
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień, - pokazywanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów,
- promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół.
Wśród wielu uczestników konkursu 5 osób zostało wyróżnionych i 5 osób zostało nagrodzonych.

WYRÓŻNIENI uczniowie SP NR 8:
Kornel Fugat – miejsce IX
Sandra Kruk – miejsce VIII
Agata Kaczorowska – miejsce VI
NAGRODZENI uczniowie SP NR 8:
Miłosz Foltyn – miejsce II
Michalina Konefał – miejsce V

PANGEA Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

Uczniowie naszej szkoły 10 stycznia 2014 roku brali udział w I – etapie konkursu, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Do II – etapu, który odbędzie się w Warszawie 28 marca, zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych. Są wśród nich uczniowie naszej szkoły:
Miłosz Foltyn – klasa VI a,
Michalina Konefał – klasa VI a.

Dnia 10 stycznia 2014r. w SZSO nr 2 w Bełchatowie odbył się konkurs muzyczny "Kreuj się, kto może". Naszą szkołę reprezentowały:
Sandra Kruk kl. 6a
Julia Opałka 6b.

Koncert finałowy odbył się 21 lutego 2014r.
Sandra Kruk zajęła II miejsce.

Dnia 8 marca 2014r. odbył się V Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej „MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE”, w którym to uczennica kl. 6a SANDRA KRUK otrzymała wyróżnienie.

Koncert życzeń dla Babci i Dziadka

       W dniu 12 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klasy I a i II a. Wnuczęta pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły dla szanownych gości. Dziękowały swoim Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i dobroć. Były życzenia, samodzielnie wykonane prezenty i wspólnie odśpiewane 100 lat. Uroczystość przygotowały panie: Karolina Prokop, Katarzyna Michalak, Maria Lelicka oraz pan Krzysztof Załęczny i Gabriel Lorencki.

Bezpieczne ferie

      W czwartek, 15 stycznia 2014 r. odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Dzieci z oddziału przedszkolnego 02 oraz z klasy II b pod kierunkiem wychowawczyń: Wandy Kaczmarkiewicz i Jadwigi Monety zaprezentowały przedstawienie o tematyce zimowej. Gościliśmy również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, którzy przypomnieli wszystkim zasady bezpieczeństwa obwiązujące w takcie zimowego wypoczynku.

Małgorzata Kwiecień

ZABAWA CHOINKOWA

17 stycznia 2014

W świątecznym nastroju

          W dniu 11.12. 2013 r. uczniowie naszej szkoły tradycyjnie (już po raz 7) udekorowali siedzibę PEC sp. z o.o. własnoręcznie wykonanymi przez siebie ozdobami świątecznymi. Inspiracja tegoroczna to nowe barwy spółki – zwłaszcza czerwień, która bardzo ładnie zakomponowała się z bielą zwłaszcza w motywach kratek, paseczków, kropeczek… Dzieci fantastycznie się bawiły, zwłaszcza z pluszowym misiem, który zabawiał je podczas pracy. Po dekoracji czekały na nie smakołyki i wycieczka po siedzibie spółki gdzie od panów prezesów otrzymały książkowe upominki. Wspomniana wycieczka jest efektem wieloletniej współpracy pomiędzy spółką PEC i naszą szkołą przy organizacji konkursu „Najcieplejsze święta w roku”.

Aleksandra Drzewosz

I MIEJSCE DLA PIERWSZAKÓW
W V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O BOŻYM NARODZENIU

          W dniu 10.12.2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie, odbył się V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BOŻYM NARODZENIU dla uczniów klas pierwszych

Szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna:
Aleksandra Kubik kl Id
Maja Małczak kl Ib
Aleksandra Szymczak kl Ia
Opiekun: Joanna Makowska, wychowawca klasy Id

         Aleksandra Kubik recytowała wiersz pt."Narodziny Jezusa" Haliny Szayerowej. Maja Małczak prezentowała stroik świąteczny. Aleksandra Szymczak wraz z koleżankami zaśpiewała kolędę pt."Gdy śliczna panna" Cała drużyna odpowiadała na 5 pytań związanych z świętami Bożego Narodzenia oraz prezentowała swoje stroje i rekwizyty. W konkursie brało udział osiem szkół podstawowych z Bełchatowa.

Nasza szkoła wygrała zajmując pierwsze miejsce, zdobywając 17 pkt. (maksymalną ilość).

Joanna Makowska

I MIEJSCE W KONKURSIE LITERACKIM

    W II Powiatowym Konkursie Literackim „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły z klas 5 i 6. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 grudnia 2013r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie.

Jury przyznało I miejsce uczennicy naszej szkoły Julii Stasiak za bajkę „Siła sióstr”.

Przeczytaj nagrodzoną bajkę Julii

     

GRAND PRIX W KONKURSIE RECYTATORSKIM

W dniu 3.12.2013r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKUR RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ „OJCZYZNA SŁOWEM MALOWANA” .

Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły :
1. Julia Stasiak kl. 6b
2. Zuzanna Osmólska kl. 6a
3. Natalia Pędziwiatr kl. 5b

Julia Stasiak recytowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Elegia o …[ chłopcu polskim ]”, za który otrzymała nagrodę GRAND PRIX .
Wyróżnienie w konkursie otrzymała Zuzanna Osmólska za recytację utworu Tadeusz Kubiaka „ Tu wszędzie Polska”.
Natalia Pędziwiatr deklamowała poezję Wisławy Szymborskiej „ Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów przygotowała Barbara Kijak

Górnik z pasją

          W dniu 3 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika. W bajce muzycznej pt. „Poszukiwacze złota” wystąpili uczniowie klasy III b i IV a pod kierunkiem pani Anny Skóry i pani Beaty Młodzik.

         Tradycyjnie, jak co roku z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Górnika. Pan Waldemar Stawowczyk (absolwent naszej szkoły) opowiedział dzieciom o Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, pracy bełchatowskich górników, a także o swojej wielkiej pasji i miłości do psów.

Pan Waldemar Stawowczyk jest czterokrotnym Mistrzem Świata w wyścigach psich zaprzęgów.

Andrzejki 2013 już za nami

Dnia 28 listopada odbyła się w naszej szkole DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Impreza ta została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI.

OSIKOWA DOLINA

Wyjątkowe warsztaty pod hasłem „Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego”

          W dniu 28 listopada br. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty artystyczne podczas których uczniowie klasy 4a oraz koła plastycznego zapoznawali się z mało znaną techniką rękodzielniczą zaprezentowaną przez instruktorów „Osikowej Doliny”, która swoją działalność rozwija w oparciu o XIX wieczną polską unikatową tradycję ręcznego tworzenia przedmiotów z naturalnych wiórków drewna osikowego. Niecodzienne warsztaty stały się wyjątkową okazją do rozwijania zdolności artystycznych i kreatywność poprzez własnoręczne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych z drewna osikowego. Była to doskonała forma nauki tradycji, kontaktu z naturą i rozwoju zręczności manualnych. Każdy uczestnik warsztatów wykonując osikowe ozdoby oprócz teoretycznego zapoznania się z nową techniką rękodzielniczą uczestniczył w warsztatach, w trakcie których pod opieką instruktorów wykonał z wiórków osikowych gwiazdkę, bombkę lub Mikołaja.

Małgorzata Mateusiak

Z Julianem Tuwimem w bibliotece

     Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Bliska wszystkim jego poezja przyciągnęła do Miejskiej
i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie kl. 3b i 3d. Uczniowie z obu klas mieli okazję zobaczyć wystawę prac plastyczno – technicznych wykonanych przez dzieci na zajęciach w bibliotece, a także obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Juliana Tuwima. Najbardziej zapamiętanym wierszem będzie „Rzepka”, gdyż w jej inscenizacji wzięły udział wszystkie obecne na zajęciach dzieci.

Dorota Malarska, Anna Skóra

          Dnia 26 października 2013r. w Oratorium Jana Pawła II w Bełchatowie odbyły się eliminacje do 14. Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowali:
- zespół Kleksiki (uczniowie kl. 4a) w wiązance utworów „Jak szło wojsko”, „Marsz strzelców”
oraz soliści:
- Gabriela Zatorska (kl. 4a) – „Nie żałujcie serca dziewczyny”,
- Maria Trzcińska (kl. 4c) – „Białe róże”,
- Zuzanna Grzejszczak (kl. 4c) – „Po ten kwiat czerwony”,
- Sandra Kruk (kl. 6a) – „Powrócisz tu”.
Uczniów przygotował pan Krzysztof Załęczny.

Koncert laureatów, odbył się 11 listopada 2013r.
Zespół Kleksiki zajął I miejsce
Gabriela Zatorska (kl. 4a) otrzymała wyróżnienie.

Beata Młodzik

    

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCIstrong>

Apel przygotowali uczniowie z klasy III c, III d i IV c pod kierunkiem wychowawczyń: D. Malarskiej, A. Szczuckiej, E. Bieniek. Oprawa muzyczna: K. Załęczny.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

      W dniu 14 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Tego dnia 79 Pierwszaków zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: K. Prokop, K. Michalak, M. Łaczkowska, S. Wójcik, J. Makowska. O oprawę muzyczną zadbał K. Załęczny.

Małgorzata Kwiecień

Wszystkim Pierwszakom życzymy dużo uśmiechu, sukcesów w zdobywaniu wiedzy
oraz rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji.

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Apel przygotowała B. Kijak i M. Majchrzak-Maras. Oprawa muzyczna K. Załęczny. Dekoracja A. Drzewosz.

Lekcje muzyki w MCK

          W środę tj. 25.09.2013 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji muzyki. Tego dnia z koncertem przeznaczonym specjalnie dla najmłodszych do Miejskiego Centrum Kultury przyjechali muzycy z Filharmonii Narodowej. Podczas występu dzieci mogły usłyszeć utwory, ze swoich ulubionych bajek takich jak: „Aladyn” czy „Mała Syrenka”. Uczniowie bardzo chętnie aktywnie uczestniczyli w zajęciach tańcząc i śpiewając wspólnie z artystami. To nie ostatnia takie zajęcia, wszystko za sprawą projektu edukacji kulturalnej przygotowanego przez Miejskie Centrum Kultury we współpracy z Filharmonią Narodową. Raz w miesiącu przedstawiciele filharmonii, w sali MCK-u będą organizować lekcje muzyki dla trzecioklasistów z bełchatowskich podstawówek, prezentując na żywo znane utwory muzyki klasycznej.

Katarzyna Kaczor

http://youtu.be/f3trAyQxvfY

Wycieczka do Osady Leśnej w Kole

          W dniu 19 września 2013r. klasy 3c i 3d odbyły zajęcia edukacyjne w lesie. W pochmurną i trochę deszczową pogodę wyjechały do Osady Leśnej w Kole. Leśniczy opowiadał dzieciom o lesie i zwierzętach, które mieszkają w osadzie. Uczniowie poznali warstwy lasu i budowę grzyba. Podczas spaceru znalazły grzyby jadalne i widziały piękne, czerwone muchomory. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska różne zwierzęta. W osadzie mieszkają zwierzęta zdrowe, a także chore, które miejsce to, traktują jak oddział rehabilitacyjny. Są tu: osiołki, dziki, koniki polskie, sowa, myszołów, kruk, bociany, jeże oraz kury, gęsi i bardzo przyjazne psy. Po nauce nadszedł czas na posiłek, czyli kiełbaski z ogniska. Dzieci z wycieczki wróciły zadowolone i uśmiechnięte mimo smutnej pogody.

Dorota Malarska

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2013/2014

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Uwaga

Prezydent Miasta Bełchatowa serdecznie zaprasza wszystkie rodziny mające troje lub więcej dzieci w wieku do 18  lub do 24 lat (gdy dziecko uczy się lub studiuje) do składania wniosków o otrzymanie „Bełchatowskiej Karty Rodzina 3+”. Projekt ten powstał z myślą o rodzinach wielodzietnych mieszkających w naszym mieście i przyjęty został Uchwałą Nr XX/152/12 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia „Bełchatowskiej Karty Rodzina 3+”.

   Karta uprawnia rodziny do korzystania z ulg i preferencji oferty przygotowanej przez Miasto Bełchatów (min. zniżek do kina, muzeum, na basen, korty tenisowe, imprezy sportowe, przejazdy komunikacją miejską, zniżek w wybranych punktach usługowych, gastronomicznych, gabinetach stomatologicznych).

Wniosek o wydanie Karty mogą składać rodziny wielodzietne niezależnie od:

wysokości dochodu,
• nie jest istotne czy dzieci wychowuje jeden czy dwoje rodziców,
• każdy członek rodziny otrzymuje imienną kartę,
• nie ma obowiązku bycia z całą rodziną, aby móc skorzystać z karty,
• karta umożliwia korzystanie z usług objętych ulgami lub rabatami.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania i korzystania z „ Bełchatowskiej Karty Rodziny 3+” dostępne są na stronie internetowej miasta http://www.belchatow.pl w zakładce Rodzina 3 + oraz w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Bełchatowa bud. B, pok. Nr 18, Tel. 44/ 733-51-59.